O człowieku idącym do światł

recital Stanisławy Celińskiej

Niewielu artystów posiada tę umiejętność: wchodzą na scenę i natychmiast skupiają na sobie uwagę, a w dodatku utrzymują ją - i to na najwyższym poziomie - do końca recitalu.

Stanisława Celińska to potrafi. Czy śpiewa nieodparcie zabawny "Song sprzątaczki" Jonasza Kofty, czy jedną z nostalgicznych i skłaniających do refleksji ballad Bułata Okudżawy, widzowie słuchają jej z zapartym tchem. Kto ma ochotę na takie przeżycie, powinien się wybrać w środę lub czwartek do Teatru Praga. Celińska zaprezentuje tam program "Piękny świat". 

Aktorka określa go jako poetycko-optymistyczną opowieść o człowieku. Takim, który "z mroku wychodzi do światła". Który po czasie samotności i bezradności odnajduje wiarę, nadzieję i miłość. 

Owa opowieść toczy się oczywiście za pomocą piosenek. Celińska wykorzystuje w recitalu m.in. teksty Haliny Poświatowskiej i Kazimierza Wierzyńskiego, a także cygańskiej poetki Papuszy, z muzyką Tomasza Bajerskiego czy Edwarda Pałłasza. 

Możemy więc liczyć na interesujące wieczory, w trakcie których przyjdzie nam się i uśmiechnąć, i zadumać. No i oczywiście popatrzeć, z jakim zaangażowaniem i energią można śpiewać.

«"Piękny świat" - recital Stanisławy Celińskiej, Teatr Praga, ul. Otwocka 14, bilety: 25, 40 zł, rezerwacje: tel. 022 818 60 39, środa (16.09) - czwartek (17.09), godz. 19 

kc
Zycie Warszawy
12 września 2009

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia