O marzeniach w Lublinie

"Prawdziwa historia człowieka z La Manchy" - reż. ks. Mariusz Lach - Teatr ITP

Premiera "Prawdziwej historii człowieka z La Manchy" w reż. ks. Mariusza Lacha odbędzie się 10 listopada.

Spektakl jest oparty na historii Cervantesa o Don Kichocie - człowieku, który miał marzenia, widział świat innym (lepszym) niż w rzeczywistości; To opowieść o potrzebie posiadania i realizowania marzeń; o tym, że warto i należy sprzeciwić się światu, który każdego dnia obdziera człowieka z jego ideałów każąc podążać wygodną drogą.

Autorem scenariusza jest Adam Łoniewski aktor scen poznańskich, absolwent PWSTTviT w Łodzi, autor scenariuszy, twórca licznych grup teatralnych, prowadzący zajęcia z różnych technik teatralnych, instruktor teatralny. Muzykę skomponowała Marzena Lamch-Łoniewska nauczycielka śpiewu, wokalistka i kompozytorka, odpowiedzialna za emisję głosu aktorów w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie; założycielka chóru Kalokagathos. Przygotowania muzycznego zespołu podjęła się Urszula Kasprzak-Wąsowska. Spektakl wyreżyserował kierownik ITP, ksiądz Mariusz Lach sdb. Kostiumy, choreografia i scenografia są efektem pracy całego zespołu.

***
Premiera odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 w Auli im. kard. Wyszyńskiego KUL.
Na kolejne spektakle zapraszamy 12 i 13 listopada o godz. 19.00.

Bilety na poniedziałkowe i wtorkowe przedstawienie (na premierę nie ma już miejsc) można nabyć w sklepiku promocyjnym KUL, bezpośrednio u aktorów ITP lub przed samym spektaklem.

(-)
Materiał nadesłany
6 listopada 2012
Teatry
Teatr ITP

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia