O mechanizmach i trudach tworzenia iluzji

"Prapremiera dreszczowca" - reż. Grzegorz Warchoł - Och-Teatr w Warszawie

"Prapremiera dreszczowca" to adaptacja sztuki, która w Londynie święci tryumfy jako "The Play That Goes Wrong", czyli niezwykle zabawna opowieść o tym, że wszystko, co złe, może zdarzyć się właśnie w okolicach premiery... Och-Teatr zaprasza na prapremierę 5 marca.

Komedia o aktorach i ich pracy, o kulisach teatru, o mechanizmach i trudach tworzenia iluzji. Tekst napisany został przez aktorów teatralnych i pewnie także dzięki temu na londyńskim West Endzie grany jest z powodzeniem od kilku sezonów; został też znakomicie przyjęty na festiwalu w Edynburgu w 2013 roku.

W sztuce tej wykładowcy i studenci uczelni prowadzą grupę teatralną i zamierzają wystawić napisaną w latach 20tych sztukę o tajemniczym morderstwie. Zbliżają się do premiery, ale wszystko idzie nie tak, jak powinno. Nieszczęśliwe wypadki, które tylko teoretycznie mogłyby mieć miejsce, zdarzają się wszystkie, jeden po drugim. Pech, brak profesjonalizmu, lekkomyślność obsługi i trema aktorów-amatorów doprowadzają do istnego pandemonium, widzowie zaś raz po raz doprowadzani są do płaczu ze śmiechu Czy aktorzy dotrwają do ukłonów?

(-)
Materiał Teatru
5 marca 2015

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...