O mechanizmach sławy, marzeniach i wiecznej młodości

"Siedem sekund wieczności" - reż. Piotr Szalsza - Teatr Polonia w Warszawie

Teatr Polonia zaprasza na spektakl "Siedem sekund wieczności" Petera Turriniego w reżyserii Piotra Szalszy, którego premiera odbędzie się 17 czerwca 2021 o godz. 19.30. W przedstawieniu występuje Joanna Liszowska, której muzycznie na scenie towarzyszy Jerzy Kluzowicz.

Potrzeba było dokładnie siedmiu sekund, żeby Hedwig Kiesler – znana światu jako Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie "Ekstaza" Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi).

Monodram "Siedem sekund wieczności" Petera Turriniego jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Czas trwania: 90 minut, bez przerwy.
Premiera: 17 czerwca, godz. 19.30
Kolejne spektakle: 18, 21 i 22 czerwca oraz 5 i 6 lipca.

BILETY: online [http://bit.ly/7SekundWieczności] oraz w kasach teatrów: tel. 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, bilety@teatrpolonia.pl i bilety@ochteatr.com.pl.
Pełen repertuar dostępny jest na stronie www teatru: teatrpolonia.pl

(-)
Materiał Teatru
10 czerwca 2021
Portrety
Piotr Szalsza

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia