O miłości, marzeniach i... kosmetykach

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Dorośli uczestnicy warsztatów aktorskich w Teatrze Kochanowskiego dzisiaj i jutro pokażą spektakl "Wenus z Milo i inni".

- To będzie spektakl o miłości, marzeniach i... kosmetykach -mówi Alicja Pająk, która na zajęcia Teatrowni chodzi od 2011 roku i nie wyobraża już sobie innej formy spędzania wolnego czasu.

"Wenus z Milo i inni" stanowi kolejny etap współpracy grupy opolskich seniorów z aktorami Teatru Kochanowskiego - Grażyną Misiorowską i Maciejem Namysło. Oni przedstawienie wyreżyserowali i są autorami scenariusza współtworzonego przez wszystkich uczestników warsztatów.

Tytułowa Wenus z Milo jest symbolem skażonego piękna. W przedstawieniu autentyczne wspomnienia z dzieciństwa oraz opowieści o marzeniach aktorów-amatorów ożywają w formie teatralnych obrazów. Są próbą zmierzenia się z własnym lękiem, wstydem, ograniczeniami. Rodzą potrzebę nieustannej zabawy we wciąż przenikające się życie i teatr.

Na Dużej Scenie Teatru Kochanowskiego zobaczymy ponad 40 osób. Najstarsi uczestnicy mają 77 lat.

Projekt Teatrownia finansowany jest przez prezydenta Opola i marszałka województwa opolskiego. Spektakle: 5 i 6 lipcaogodz. 18.

Iwona Kłopocka
Nowa Trybuna Opolska
5 lipca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia