O niezłomności księcia

"Książę Niezłomny" - reż. Paweł Świątek - Teatr im. S. Jaracza w Łodzi

Zanim Teatr Jaracza wystąpi z premierą "Księcia Niezłomnego" Calderona/Słowackiego, dziś zaplanowane są kolejne wydarzenia dodane do inscenizacji - pierwszej z zaproponowanych przez nowego szefa artystycznego, Seba Majewskiego.

O godz. 18.00 spotkanie z Robertem Rientem, autorem książki "Świadek" (o drodze z "więzienia dla mózgu"), przygotowane pod hasłem: "Czy niezłomność to ułomność?".

Także dziś, o godz. 20, na Scenie Kameralnej z koncertem wystąpi Agnieszka Skrzypczak - aktorka (świetna m.in. w monodramie "Marzenie Nataszy") i wokalistka ("Rozmowa z deszczem") - oraz jej zespół Pink Roses.

Na Dużej Scenie w piątek i sobotę pierwsze prezentacje "Księcia Niezłomnego". - Słowacki napisał dramat polityczny, posługując się wiarą - mówi reżyser Paweł Świątek. Pyta: czy dziś niezłomność jest możliwa?

Dramaturgia należy do Seba Majewskiego. Jak powiedział: - Tekst nastręcza wiele trudności, wymagał opracowania i skrótów.

Historię Don Fernanda, infanta, który zmarł w niewoli, a nie oddał miasta Maurom, realizatorzy ulokowali w świecie postapokaliptycznym, w oprawie, która może przywoływać na myśl gry komputerowe i filmy fantasy. Grają: Magdalena Jaworska, Iwona Karlicka, Hubert Jarczak, Mariusz Jakus, Radosław Osypiuk, Paweł Paczesny (jako Fernando), Bogusław Suszka, Andrzej Wichrowski, Mariusz Witkowski, Dominik Strycharski.

(rs)
Expres Ilustrowany
30 października 2015
Portrety
Paweł Świątek

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia