O Osieckiej. Spotkanie z Agatą Passent

"Osiecka. Byle nie o miłości" - reż. Piotr Kruszczyński - Teatr Nowy w Poznaniu

Teatr Nowy zaprasza 1 lutego na spotkanie z Agatą Passent połączone z promocją jej książki "Kto to pani zrobił?", które odbędzie się 1 lutego po recitalu Julii Rybakowskiej "Osiecka. Byle nie o miłości".

Prywatnie - córka mistrzów słowa: znakomitej autorki tekstów piosenek, Agnieszki Osieckiej, oraz Daniela Passenta, który swoim ostrym piórem od lat puentuje polską rzeczywistość. Nic dziwnego, że z takim bagażem literackich genów Agata Passent pisze. I to jak pisze! Dziennikarka, felietonistka, autorka kilku książek, obdarzona wzrokiem wyjątkowo wyczulonym na otaczające ją absurdy i życiowe paradoksy, swoje spostrzeżenia - publikowane wcześniej na łamach "Twojego Stylu" zebrała w brawurowej i dowcipnej książce: "Kto to pani zrobił?".

W sześciu częściach, zatytułowanych: "Baba w futrze, czyli z życia Polaka", "Pasożytka, czyli z życia Warszawki", "Szeherezada z mokrą szmatką, czyli z życia kosmopolitki", "Doświadczona dziewica, czyli z życia matki, żony i kochanki", "Mężczyzna w lufciku czyli z życia myślicielki" oraz "Tanio popsuję, czyli z życia mojego", znajdą Państwo odpowiedzi na podstawowe życiowe pytania. Dlaczego lepiej być baranem niż świnią? Dlaczego w Polsce do braku forsy jeszcze trudniej się przyznać niż do braku seksu? Jak żyć w świecie, w którym niemal wszystko stało się zakazane, od noszenia futer po łowienie ryb? Dlaczego należy jeść dużo niezdrowej żywności, którą niepotrzebnie straszą nas w mediach?

A tych, którzy pytania wolą zadawać na żywo, zaś miłość do lektury łączą z zamiłowaniem do muzyki, zapraszamy już 1 lutego o godz. 19.30 na Scenę Nową.

Po recitalu Julii Rybakowskiej, "Osiecka. Byle nie o miłości", odbędzie się tam wyjątkowe spotkanie z Agatą Passent, połączone z promocją książki. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Migdałowska, kierownik literacki Teatru Nowego w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
31 stycznia 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia