O potrzebie spotkania na drodze twórczej

Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się w dniach 10-21 listopada.

Gościem specjalnym tegorocznej odsłony festiwalu będzie Tanztheater Wuppertal Pina Bausch. Przez cały czas organizatorzy konsekwentnie podążają drogą wytyczoną u zarania festiwalu, z głębokim przekonaniem o potrzebie spotkania na drodze twórczej, zawartej w nazwie wydarzenia przed dwudziestu pięciu laty.

W programie znajdziemy m.in. spektakle z Niemiec, Holandii, Białorusi, Włoch, Francji, Hiszpanii i Polski oraz prezentacje krótkich form tanecznych młodych artystów. Spektaklom towarzyszą warsztaty tańca, coachingi dla tancerzy, spotkania z artystami, dyskusje z udziałem widzów oraz filmy i koncerty.

PROGRAM:

10.11 / środa
godz. 18:00: Ana Dubljević / Kasia Kania / Marja Christians: „Tender Fights 2020" / Galeria Labirynt / 90 min
godz. 20:00: Premiera: Lubelski Teatr Tańca: „W moim początku jest mój kres" / Sala Widowiskowa CK

11.11 / czwartek
godz. 17:00: Dada von Bzdülöw: „Dzisiaj, Wszystko" / ACKiM „Chatka Żaka" / 60 min
godz. 18:30: Premiera: Yauheniya Nikalaichuk: „SomeBody's home" / Galeria Labirynt, Sala Czarna / 60 min
godz. 20:00: Premiera: Dominik Więcek: „Café Müller" / Sala Czarna CK / 40 min
godz. 21:00: Arno Schuitemaker: „If You Could See Me Now" / Sala Widowiskowa CK / 55 min

12.11 / piątek
godz. 18:00: Dominik Więcek: „Café Müller" / Sala Czarna CK / 40 min
godz. 19:00: Scena krótkich form tanecznych: Jacek Łumiński „Bodily Suites Reclaimed" / Marcin Miętus „exit" / Iga Włodarczyk „Figa" / Roberto Tallarigo „Behind the screen" / Sala Widowiskowa CK
20:00: „Das beste deutsche Tanzsolo" – pokaz rejestracji spektakli laureatów konkursu tańca w Lipsku / Oratorium CK

13.11 / sobota
godz. 17:00: Renae Shadler & Collaborators with Roland Walter: „SKIN" / ACKiM „Chatka Żaka" / 40 min
godz. 18:30: Premiera lubelska: Magdalena Jędra: „Złe ziele" / Galeria Labirynt
godz. 20:00: Linda Hayford: „AlShe/Me" / Joy Ritter: „BABAE" / Sala Widowiskowa CK / 30+30 min

14.11 / niedziela
godz. 16:00: Premiera lubelska: Jacek Przybyłowicz: „Humani Corporis Fabrica" / Sala Czarna CK
godz. 17:30: Kamińska / Kania / Ustowska / Durski / Stanek: „Imaginary Archive" / Galeria Labirynt, Sala Czarna / 60 min
godz. 19:00: La Macana: „Pink Unicorns" / ACKiM Chatka Żaka
godz. 21:00: Jacek Przybyłowicz: „Humani Corporis Fabrica" / Sala Czarna CK / 40 min

15.11 / poniedziałek
godz. 19:00: Ginevra Panzetti, Enrico Ticconi: „Harleking" / Sala Widowiskowa CK / 40 min

16.11 / wtorek
godz. 19:00: Kat Válastur: „Rasp Your Soul" / Sala Widowiskowa CK / 60 min

19.11 / piątek
godz. 19:00: Tanztheater Wuppertal Pina Bausch: „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch" / Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa

20.11 / sobota
godz. 18:00: Tanztheater Wuppertal Pina Bausch: „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch" / Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa

21.11 / niedziela
godz. 18:00: Tanztheater Wuppertal Pina Bausch: „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch" / Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE I WARSZTATY:

Wydarzenia towarzyszące:

11.11 / czwartek
godz. 10-18:30: „Tender fights" – instalacja oraz projekcja filmu / Galeria Labirynt / wstęp wolny
12.11 / piątek
godz. 21:00: Piotr Kurek: „Hive" – koncert solo z muzyką elektroniczną / Piwnice CK / wstęp wolny dla posiadaczy biletów festiwalowych, ilość miejsc ograniczona
16.11 / wtorek
godz. 17:30: „Be Circled" – projekcja filmu oraz spotkanie z przedstawicielami fundacji Circe Platform (Gruzja) / Kawiarnia Centralna / wstęp wolny
17.11 / środa
godz. 17:00: Nazareth Panadero i Janusz Subicz (artyści związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch) – spotkanie z artystami oraz seminarium dla językoznawców / ACKiM UMCS „Chatka Żaka" / wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
18.11 / czwartek
godz. 13:50: Nazareth Panadero i Janusz Subicz (artyści związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch) – spotkanie z artystami / Aula Nowego Wydziału Humanistycznego UMCS / wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Warsztaty:

8-11.11
Warsztaty z dramaturgii tańca / prowadzenie: Anka Herbut, Mateusz Szymanówka (grupa projektowa)
11-12.11
Warsztaty hip hop / prowadzenie: Linda i Mike Hayford
11-14.11
Coaching dla tancerzy zaawansowanych / prowadzenie: Arno Schuitemaker (grupa projektowa)
14-15.11
Warsztaty tańca współczesnego z gośćmi festiwalu dla tancerzy początkujących i średnio-zaawansowanych
19-21.11
Masterclass dla tancerzy zaawansowanych / prowadzenie: Nazareth Panadero, Janusz Subicz (artyści związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch)

BILETY:

• na spektakle w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Galerii Labirynt i ACKiM „Chatka Żaka":
15 zł – ulgowy / 25 zł – normalny
bilety dostępne: w kasie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12); online: cklublin.bilety24.pl
bilety ulgowe przysługują: uczniom/studentom; posiadaczom Karty Dużej Rodziny, Rodziny Trzy Plus, Karty Absolwenta UMCS;

• na spektakl „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch" w Centrum Spotkania Kultur:
80-220 zł
bilety dostępne: w kasie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) i w kasie CSK
(pl. Teatralny 1); online: cklublin.bilety24.pl; bilety.spotkaniakultur.com

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

mstt.pl / facebook.com/lubelskiteatrtanca

(-)
Materiał organizatora
6 listopada 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...