O powstaniu Izraela

"Żołnierz w sandałach" – aut. Shlomo Adler - Wydawnictwo PhotoStudio WM

Jak sam Autor mówi w poprzednich książkach „Znów jestem Żydem" (ukazała się w lipcu 2020 w Polsce), oraz „Donia" - w planach do polskiego wydania, są tam zawarte historie czasu Holokaustu, natomiast „Żołnierz w sandałach", to humorystyczne wspomnienia budowania nowej Ojczyzny.

Tym tytułowym „Żołnierzem w sandałach" jest sam Autor. Tworzące się wówczas niemalże na pustyni państwo bez dróg i z deficytem wody przez ponad siedemdziesiąt lat prężnie się rozwijało dzięki olbrzymiemu samozaparciu, trudowi ludzi, których trauma Holokaustu nie pozbawiła chęci posiadania swojej Ojczyzny. Trud ten zaowocował, bardzo dobrą siecią dróg, dobrze rozwiniętym rolnictwem, przemysłem wysokich technologii. Nie obce Izraelowi są wewnętrzne konflikty międzyludzkie. Warto więc poznać poprzez wspomnienia autora historię powstawania państwa Izrael. Państwa, na terenie którego leży Ziemia Święta – kolebka trzech religii.

Wiktor Najder

Żołnierz w sandałach – Shlomo Adler; Projekt okładki i skład: Marta Strojek; Wydawca: PhotoStudio WM; Rok wydania: 2020; Okładka: miękka; Ilość stron: 256; ISBN 978-83-941796-4-9

Wiktor Najder
Materiał Wydawnictwa
3 lutego 2021
Portrety
Shlomo Adler

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...