O Ruchu Chorzów w Rozrywce

refleksja o przeszłości i spojrzenie w przyszłość

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy" będzie legendarny Klub Sportowy Ruch Chorzów. 25 maja (poniedziałek), godz. 19.00, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Ruch Chorzów od lat od lat uchodzi za najbardziej śląski spośród wszystkich śląskich klubów. 14-krotny mistrz kraju zapisał w polskim futbolu piękną kartę, więc nic dziwnego, że kibiców "niebieskich" spotkamy wszędzie. Nie tylko w Chorzowie, Warszawie czy Kolonii. Są rozsiani po całej Polsce i świecie. Jak dziś Polacy i Ślązacy. Tak jak fani... Teatru Rozrywki, który jednak jest znacznie młodszy, bo jego szyld zdobi budynek dawnego hotelu Reden dopiero od ćwierćwiecza. Ruch zaś właśnie wszedł w dziewięćdziesiąty rok istnienia. To dobra okazja do wspomnień, do historycznych refleksji, wcale nie tylko z "fusbalem" związanych. To dobra okazja do wytyczenia drogi w przyszłość. 

Gośćmi Krzysztofa Karwata będą m.in.: prof. Jerzy Buzek, Gerard Cieślik, Kazimierz Kutz, Antoni Piechniczek, prof. Tadeusz Sławek oraz Katarzyna Sobstyl - prezes Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów, Mirosław Mosór, Mariusz Klimek. 

Ponadto wystąpią m.in.: wirtuozi akordeonu Marek Andrysek i Daniel Lis, znakomita artystka musicalowo-operowa Wioletta Białk, oraz śląska grupa bluesowa Koala Band. Ponadto pokazane zostaną fragmenty filmów i kronik sportowych. 

Na koniec - przy dostępnych dla wszystkich stołach - spotkanie z piłkarzami wszystkich generacji.
(ah)

(-)
informacja własna
20 maja 2009

Książka tygodnia

Złoty garnek i inne opowiadania
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann

Trailer tygodnia