O Ruchu Chorzów w Rozrywce

refleksja o przeszłości i spojrzenie w przyszłość

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy" będzie legendarny Klub Sportowy Ruch Chorzów. 25 maja (poniedziałek), godz. 19.00, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Ruch Chorzów od lat od lat uchodzi za najbardziej śląski spośród wszystkich śląskich klubów. 14-krotny mistrz kraju zapisał w polskim futbolu piękną kartę, więc nic dziwnego, że kibiców "niebieskich" spotkamy wszędzie. Nie tylko w Chorzowie, Warszawie czy Kolonii. Są rozsiani po całej Polsce i świecie. Jak dziś Polacy i Ślązacy. Tak jak fani... Teatru Rozrywki, który jednak jest znacznie młodszy, bo jego szyld zdobi budynek dawnego hotelu Reden dopiero od ćwierćwiecza. Ruch zaś właśnie wszedł w dziewięćdziesiąty rok istnienia. To dobra okazja do wspomnień, do historycznych refleksji, wcale nie tylko z "fusbalem" związanych. To dobra okazja do wytyczenia drogi w przyszłość. 

Gośćmi Krzysztofa Karwata będą m.in.: prof. Jerzy Buzek, Gerard Cieślik, Kazimierz Kutz, Antoni Piechniczek, prof. Tadeusz Sławek oraz Katarzyna Sobstyl - prezes Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów, Mirosław Mosór, Mariusz Klimek. 

Ponadto wystąpią m.in.: wirtuozi akordeonu Marek Andrysek i Daniel Lis, znakomita artystka musicalowo-operowa Wioletta Białk, oraz śląska grupa bluesowa Koala Band. Ponadto pokazane zostaną fragmenty filmów i kronik sportowych. 

Na koniec - przy dostępnych dla wszystkich stołach - spotkanie z piłkarzami wszystkich generacji.
(ah)

(-)
informacja własna
20 maja 2009

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...