O sekretnym życiu pewnej rodziny

"Sekretne życie Friedmanów" - reż. Marcin Wierzchowski - Teatr Ludowy w Krakowie

Spektakl-projekt. Współczesna wersja „polowania na czarownice" inspirowana nominowanym do Oscara filmem dokumentalnym Andrew Jareckiego „Capturing the Friedmans".

Spektakl realizowany we wszystkich przestrzeniach teatralnych budynku Stolarnia. Widzowie przemieszczają się w ślad za akcją – działaniem, zmniejszając do minimum dystans między widzem, a aktorem, stwarzając sytuację podglądania cudzej prywatności . Uczestniczą w czymś, co staje się interaktywnym rodzinnym archiwum. Wchodząc w intymność bohaterów i opowiadanej, odgrywanej, improwizowanej historii, uczestniczą w poszukiwaniu granic teatralności, poszukiwaniu języka scenicznego, który prowokuje bardziej ludzką, niż teatralną w nim obecność, komentują, współtworzą rodzaj innego teatralnego uczestnictwa.

Twórcy spektaklu rozpoczynając próby, właśnie wkroczyli na emocjonalną drogę, którą za kilka tygodni będą mogli przebyć widzowie... Nie szukają odpowiedzi, próbują formułować pytania. Dokumentacją tych poszukiwań będzie blog internetowy. Zapraszamy Was do współtworzenia bloga, który startuje 10 października (www.ludowy.pl,). Bądźcie z nami, komentujcie, dzielcie się opiniami i refleksjami, spierajmy się! Ta opowieść o sekretnym życiu pewnej rodziny trwa już bardzo długo, i ma swoje dramatyczne zwroty, ale diabeł tkwi w szczegółach... Im intensywniej w nią wnikniemy, tym bardziej niezwykłym doświadczeniem będzie dla nas spektakl.

W każdym ze spektakli może wziąć udział maksymalnie 35 osób. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminów i biletów.

 

(-)
Materiał Teatru
6 października 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...