O spektaklu...

"Letnisko" - reż. Bartosz Zaczykiewicz - Teatr Powszechny w Łodzi

28 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbędzie się Prapremiera polska sztuki "Letnisko" Freda Apke w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza

Na letnisko nad brzegiem morza przybywają bardzo zamożni państwo Specht i ich goście, a właściwie goście żony aspirującej do miana mecenasa i znawczyni sztuki. Nie są to jednak beztroskie i bezinteresowne wakacje. Pan Specht, właściciel fabryki pieluszek, sponsoruje kaprysy żony. Ta z kolei finansuje wystawienie sztuki młodego i egocentrycznego dramatopisarza Flapke. Pani Specht ma jeden warunek, musi w niej zagrać znany aktor Reizschneider. Wypalony, zapity i żyjący przeszłością Reizschneider zjawia się w nadmorskiej miejscowości ze swoim filmowym partnerem Wolkowskim.

Wszystkim bohaterom gmatwającym się coraz bardziej w łańcuszek wzajemnych powiązań i komicznych sytuacji chodzi tylko o jedno:
Reizschneider: "Najpierw otworzymy buzię – po czym ją zamkniemy – potem otworzymy rączkę – i znowu zamkniemy – a następnie znikniemy. A więc – po cholerę chcesz jeszcze wiedzieć, o co chodzi w tej sztuce?"

Sztuka nagrodzona w II Ogólnopolskim konkursie na współczesną polską komedię „Komediopisanie”

Emilia Marciniak
Materiały Teatru
13 maja 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia