O spektaklu...

"Och, Emil" - reż. Lech Chojnacki - Wrocławski Teatr Lalek

Pełen muzyki i śmiechu spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren. Dowcipna opowieść o Emilu - chłopcu, który pragnie zostać "kimś najważniejszym na świecie".

„Aktorzy nie pozwalają widowni nudzić się podczas spektaklu, starając się wciągnąć dzieci w nurt fabuły. Gdy Emil wojskowymi komendami dyryguje swoją rodziną, część poleceń muszą także wypełnić widzowie. Wiele jest też scen zabawnych, do popisów cyrkowych klownów włącznie. Śmieszna jest produkcja kiełbasy za pomocą korby umieszczonej w bocznej ściance kuchennej szafki, zabawy Emila z siostrą czy rentgen pokazujący zawartość jamy brzusznej Emila - monetę, klucz i guzik.” („Gazeta Wyborcza Wrocław”, 9 grudnia 2002)

21 maja 2011 r. spektakl Och, Emil zyskał nową obsadę.

W roli Mamy Emila zobaczą Państwo debiutującą na naszej scenie Paulinę Skłodowską - nową aktorkę Wrocławskiego Teatru Lalek. Tatę Emila gra Marek Koziarczyk, a tytułowego bohatera - Grzegorz Mazoń. W pozostałych rolach (I i II obsada): Anna Bajer, Jolanta Góralczyk, Edyta Skarżyńska i Krzysztof Grębski.

Oprac. KR
Materiały Teatru
26 listopada 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...