O spektaklu...

"Chory z urojenia" - reż. Paweł Aigner - Teatr Lubuski w Zielonej Górze

Na rozpoczęcie sezonu w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze dyrektor Robert Czechowski wybrał klasyka komedii - Moliera oraz jego pełną trafnych spostrzeżeń i wydarzeń, świadczących o bardzo dobrej znajomości ludzkiej natury, sztukę "Chory z urojenia". Wyreżyserowanie powierzył Pawłowi Aignerowi.

Ostatnia sztuka francuskiego króla komedii na którego celowniku znalazła się tym razem ludzka skłonność do... wymyślania sobie chorób. Hipochondria głównego bohatera Argana staje się pretekstem do sprawdzenia otoczenia i wierności najbliższych.

Wielopłaszczyznowa sztuka ukazuje w krzywym zwierciadle chorobę nas samych - lęk, niepokój i samotność. A wszystko to w barwnym kostiumie podszytym humorem, z całą paletą bliskich nam przecież ludzkich przywar.

Molier - Jean Baptiste Poquelin, który pisał i występował pod pseudonimem Molier, uważany jest za jednego z najwybitniejszych dramaturgów francuskich XVII wieku. Mistrz gatunków komicznych wsławił się jako reformator i twórca komedii charakterów i komedii obyczajowej w nowoczesnym stylu.

(-)
Materiały Teatru
7 września 2012

Książka tygodnia

Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 4. Mapa dni
Wydawnictwo Media Rodzina
Ransom Riggs

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski