O spektaklu...

"Fahrenheit" - reż. Michał Derlatka - Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

7 kwietnia 2013 o godz. 14.00 Teatr Miniatura zaprasza na spotkanie dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów „Zagadka Fahrenheita" z autorką książek dla dzieci Anną Czerwińską-Rydel i Jackiem Friedrichem, wykładowcą Instytutu Historii Sztuki UG, który wraz z Małgorzatą Żerwe prowadzi audycje radiowe dla dzieci na temat historii Gdańska i jego architektury.

Tematem spotkania będzie tajemnicza postać słynnego fizyka, który urodził się w Gdańsku, Daniela Fahrenheita, o którym wbrew pozorom nie wiemy za wiele. Nie wiemy nawet, jak wyglądał. Anna Czerwińska-Rydel wraz z Jackiem Friedrichem opowiedzą o ciekawych losach samego Fahrenheita, ale również o Gdańsku za jego czasów. Będzie się można dowiedzieć, jak wówczas gdańszczanie się ubierali, gdzie mieszkali, jak pracowali, gdzie i w jaki sposób się uczyli. Na koniec na podstawie informacji od naszych ekspertów wspólnie ze scenografem Michałem Draczem uczestnicy spotkania stworzą portret Daniela Fahrenheita z czasów młodości.

Po spotkaniu będzie można również wziąć autograf od Anny Czerwińskiej-Rydel, a także nabyć jej książki na stoisku Wydawnictwa Ene Due Rabe we foyer teatru.

Specjalną atrakcją po spotkaniu będzie pokaz Laboratorium Cukierków CIUCIU Manufaktury Słodyczy, podczas którego będzie można samemu zrobić cukierek.

 

Agnieszka Kochanowska
Materiał Teatru
1 kwietnia 2013
Portrety
Michał Derlatka

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia