O spektaklu...

"Tymoteusz i łobuziaki" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr im. Andersena w Lublinie

Przed nami trzeci odcinek teatralnego serialu o misiu Tymoteuszu. Poznaliśmy już jego przygody z podrzuconym kukułczym jajem w spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” i chęć posiadania pieska w „Tymoteuszu i Psiuńcio”

Tym razem czas na „Tymoteusza i łobuziaki"- przedstawienie, jak dwa poprzednie, również w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Historie  Jana Wilkowskiego dzięki swej prostocie i ciepłu przekazu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszej publiczności.

W trzeciej, wakacyjnej,  części opowieści o niesfornym i żądnym przygód Tymku i jego mądrym tacie, rodzina spędza czas na biwaku w lesie. W historii nie brakuje też ciągle głodnego Psiuńcia, który pożera wszystkie świeżo złowione ryby, psując kulinarne plany misiów i myszkuje po polu namiotowym irytując innych wczasowiczów. Rozbijaniu namiotu, rozpakowywaniu pełnego zabawek plecaka przyglądają się ukryte w gąszczu  misiaki. Misiaki to łobuziaki – dokuczają Tymkowi,  planują kradzież jego pięknych zabawek i  nie pozwalają misiowi na wejście w szeregi ich wojska. Wreszcie wybucha sowita awantura...która nie zostawi na miśkach suchej nitki. Ale zawsze można  wysuszyć porcięta przy biwakowym ognisku.

Podczas spektaklu nasi mali i duzi widzowie przejdą szybki kurs rozbijania namiotów, obsługi wędki i ratowania tonących miśków i bezpiecznego rozpalania ogniska – przyda się każdemu  przed rozpoczynającymi się właśnie wakacjami. Zapraszamy.

UWAGA! W spektaklu debiutuje na scenie „Andersena" Kacper Kubiec – zwycięzca przeprowadzonego przez nasz teatr castingu na adepta aktorskiego

(-)
Materiał organizatora
19 czerwca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia