O spektaklu...

"Wyczuwam, więc jestem" - reż. Krzysztof Miklaszewski - Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Dopiero teraz - po 52 latach od przedwczesnej śmierci Andrzeja Bobkowskiego, a w obliczu stulecia jego urodzin, których to rocznica przypada w tym roku - historycy literatury przestali już utyskiwać, że "Bobkowski to autor jednej książki". Więcej: od kiedy rynek księgarski wzbogacać zaczęły nieznane dotąd nikomu utwory pisarza, bardzo prawdziwym komentarzem staje się okrzyk niekłamanej radości eksperta- dra Macieja Nowaka, że "Bobkowski rośnie !".

Czytelnicy Bobkowskiego, którzy, mniej czy bardziej przypadkowo natrafili na "Szkice piórkiem", już od pewnego czasu reagują na jego twórczość jednakowo - traktują prozę pisarza jako "absolutne odkrycie".
Bunt Bobkowskiego nie był buntem na pokaz. Nie była to też kontestacja ustrojowa czy negacja czysto ideologiczna. Andrzej Bobkowski nazywał samego siebie " chuliganem wolnościi ", będąc jednocześnie prekursorem zarówno brytyjskich young angry menów, jak i amerykańskich beatników - dwóch twórczych formacji powojennych, dla których życie tożsame było z postawą twórczą.
Odkrywając w "Szkicach piórkiem" potężny arsenał teatralnej broni, w jaką wyposażył swoją diarystyczną prozę Andrzej Bobkowski, proponuję Państwu ich sceniczną wersję, wierząc, iż sposobem bezpośredniego przekazu dotrze ona do odbiorców, odkrywając jeszcze jedno atrakcyjne oblicze zapoznanego twórcy.

"Wyczuwam, więc... jestem"
monodram w 28 obrazach według tekstów
„Szkice piórkiem" i „Z dziennika podróży"

Prapremiera 25 październik, godz. 20:30

Spektakle:
24 października, godz. 20:30
26 października, godz. 19:00
29 października, godz. 19:00

Scena Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, Kraków, ul. Mikołajska 2
Bilety do nabycia : Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia