O spektaklu ...

"Zielony Wędrowiec" - reż. Paweł Aigner - Teatr Banialuka w Bielsku-Białej

Poetycka, nasycona ciepłym humorem opowieść o przyjaźni, tolerancji
i potrzebie marzenia. A także o odwadze bycia innym.

Tytułowy Zielony Wędrowiec porzuca bezpieczny, znajomy mu świat i najbliższych, by odnaleźć swe zielone odbicie, a tym samym potwierdzić własną tożsamość. Nieznane bywa piękne i interesujące poprzez swoją odmienność, ale także niebezpieczne i niezrozumiałe. Na szczęście zawsze życzliwy dla innych bohater spotyka w trakcie swojej wędrówki wielu przyjaciół – życiowych przewodników. Zielony Wędrowiec to przedstawienie o drodze, jaką musi przebyć młody człowiek, by odnaleźć własne miejsce w świecie i z dziecka stać się dorosłym.

Reżyser spektaklu Paweł Aigner osadził tę bajkową z pozoru historię w klimacie współczesnym, czyniąc ją opowieścią o dzisiejszym, skomplikowanym świecie. W przedstawieniu znajdziemy wiele cytatów ze współczesnej kultury. Doszukamy się ich zarówno w fantazyjnych, pomysłowych kostiumach Zofii de Ines, musicalowych układach choreograficznych jak i kompozycjach nawiązujących do muzyki młodzieżowej. Znakomite kreacje aktorskie artystów Banialuki pozwolą przejrzeć się jak w lustrze. Zobaczymy trafny obraz dorosłych i dzieci, świat kreowany z dystansem i dużym poczuciem humoru.

Atrakcyjna forma musicalu na pewno zachwyci wszystkich widzów. Żywe tempo, roztańczenie, rozśpiewanie, wspaniałe kostiumy niepostrzeżenie przeniosą w świat teatralnej magii.

Anita Pala
Materiały Teatru
25 czerwca 2009

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...