O spektaklu...

Canoa "Historia pewnej miłości - baśń meksykańska" - reż. zespół - Teatr Ósmego Dnia

W małym, objazdowym teatrzyku Dyrektor ożywia marionetki. Ona i On zaczynają odgrywać historię pewnej miłości... Dyrektor przeistaczając się w przypadki i zrządzenia losu, przeszkadza zakochanej parze. Jak silna jest moc Miłości? Czy aktorzy dograją swoją historię do końca... Czy wyrwą się spod wszechwładnej ręki Dyrektora?

HTML clipboard

W 2002 roku Maud Nicolaas (Holandia) i Barbara Prądzyńska (Polska) z pomocą Ramiro Ramirez Ibarra (Meksyk) zakładają w Hidalgo/ Meksyk grupę teatralną CANOA. Inspirowani kulturą i przyrodą tego kraju tworzą i prezentują kolejne spektakle, podróżują po wioskach i miasteczkach (głównie indiańskich), organizują wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz prowadzą warsztaty teatralne. Wtedy też powstaje przedstawienie Historia de un Amor (Historia Pewnej Miłości). W 2003 roku CANOA prezentuje je na Festiwalu Artyści Ulicy w Szczecinie oraz w Ośrodku Teatralnym Maski w Poznaniu.

W 2007 roku spektakl uczestniczy między innymi w Festiwalu Cervantino w Meksyku - jednym z głównych festiwali teatralnych w Ameryce Łacińskiej. Historia prezentowana jest również w wioskach masywu górskiego Sierra Madre Oriental, a także w kilku stanach Meksyku: Hidalgo, Guanajuato, Michoacan, Querrero, Morelos, Estado de Mexico, Distrito Federal oraz na uniwersytetach Chiapingo i UTVM. W roku 2008 spektakl wznowiony zostaje w Polsce (m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Maski/ Poznań). Spektakle CANOA bazują na ruchu i ekspresji ciała, symbolach, skojarzeniach, obrazach, muzyce oraz interakcji z publicznością.

Są komunikatywne bez względu na narodowość, poziom społeczny, wykształcenie czy wiek. Starają się dotrzeć przede wszystkim do widza, dla którego teatr jest swoistym novum.

(-)
Materiały Teatru
5 listopada 2009

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...