O wolności nieograniczonej

"Utopia" - reż. Michał Siegoczyński - Teatr Powszechny w Warszawie

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na premierowe pokazy spektaklu Utopia w reż. Michała Siegoczyńskiego. Spektakl tworzony jest przez Teatr Grupa w ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej", realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego oraz przy współpracy Teatru Powszechnego i Stołu Powszechnego.

Marzyłeś kiedyś o nieograniczonej wolności? O tym, żebyś mógł robić i mówić co chcesz i kiedy chcesz? Pragniesz świata, w którym każdy Cię szanuje? A może czas na rewolucje? Jaki byłby Twój świat, gdybyś mógł go urządzić na nowo? Jakie zaprowadziłbyś prawo?

Brzmi to jak zużyty trailer albo jakiś SMS? A może odpowiedz po prostu na pytania. Zaloguj się w banał.

W końcu Twoje życie też nie jest realne. Od dawna żyjesz już w sieci. Więc kiedy któregoś dnia dostaniesz wiadomość „Mamy dla Ciebie zadanie", nie wahaj się. Po prostu otwórz.

Utopia to historia trojga młodych ludzi, których połączył wspólny cel – zainstalować na twardym dysku świata Nierealne. Zagrać o Niemożliwe. Nic już ich nie zatrzyma, bo nie mają nic do stracenia. Sięgną po najbardziej radykalne środki, aby osiągnąć swój cel - zanim dotrą do planszy z napisem Game Over.
Bo przecież życie to gra, nie?

Spektakl zrealizowany przez Teatr Grupa, przy współpracy Teatru Powszechnego i Stołu Powszechnego.

Teatr Grupa powstał z inicjatywy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filii we Wrocławiu. Celem zespołu jest tworzenie spektakli i projektów artystycznych przy współpracy z instytucjami kultury. Teatr ma wspierać i promować młode talenty oraz pomóc w rozwoju kariery artystów. Za pierwszy cel grupa wyznaczyła sobie stworzenie, przy współpracy z różnymi reżyserami – Trylogii wojny, cyklu trzech spektakli poruszających historie o młodości, wolności i walce o idee.

Pierwszy z nich – Utopia w reż. Michała Siegoczyńskiego, będzie wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

(-)
Materiał Teatru
2 września 2017

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...