Obrady na szczycie

Spotkanie Dyrektorów Europejskich Festiwali Szekspirowskich

W piątek 7 czerwca spotkają się w Gdańsku Dyrektorzy siedmiu Europejskich Festiwali Szekspirowskich. Goście, w towarzystwie Prof. Jerzego Limona, Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Prezesa Rady Fundacji ESFN, odwiedzą budowę GTS , a następnie obejrzą spektakl Bałtyckiego Teatru Tańca „Sen Nocy Letniej" w inscenizacji i choreografii Izadory Weiss w Operze Bałtyckiej na zaproszenie Dyrektora Marka Weissa.

Prezentacja spektaklu ma na celu zaproszenie Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich do współpracy z Bałtyckim Teatrem Tańca. Organizację spotkania członków ESFN z BTT wsparli: Instytut Adama Mickiewicza oraz Miasto Gdańsk.

O godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie prasowe przedstawicieli mediów z Dyrektorami Europejskich Festiwali Szekspirowskich, połączone ze zwiedzaniem budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, na które serdecznie Państwa zapraszamy. Spotykamy się o godz. 11.00 pod Teatrem W Oknie przy ul. Długiej 50/51.

W spotkaniu udział wezmą:
Emil Boroghina (Dyrektor Festiwalu) i Mircea Cornisteanu (Dyrektor Teatru Narodowego w Craiova) reprezentujący Craiova Shakespeare Festival w Rumunii
Jozsef Gedeon - Dyrektor Shakespeare Festival Gyula na Węgrzech
Rainer Wiertz - Dyrektor Shakespeare Festival im Globe Neuss w Niemczech
Philip Parr - Dyrektor The Big Bill Festival, Wielka Brytania.
Andrej Harmecko reprezentujący The Summer Shakespeare Festival Ostrava, Czechy
oraz Lars Romann Engel – Dyrektor Hamlet Scenen w Kronborg Castle w Elsinore, Dania.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa liczba uczesntników jest ograniczona. Organizatorzy proszą więc o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 6 czerwca do godz. 12.00. Kontakt: Anna Szynkaruk-Zgirska, promocja@ftg.pl, 606169123.

(-)
Materiał Teatru
5 czerwca 2013

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia