Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE – edycja dziewiąta

"Czekamy na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy gotowi są podjąć wyzwanie – bo nagroda w ENTRÉE to właśnie wyzwanie!"


Projekt Teatru Rozrywki o charakterze konkursu, który powstał z myślą o artystach niezależnych. Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. Chcemy w jednym miejscu stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami.

Nagroda jest dwupoziomowa – w pierwszym etapie Jury (w składzie: Ewa Dąbek-Derda, Łucja Ginko, Katarzyna Aleksander-Kmieć i Stanisław Ruksza) wybierze piątkę finalistów. Na tym etapie nagrodą jest prezentacja na Małej Scenie Teatru Rozrywki (w profesjonalnych warunkach, z profesjonalną obsługą) oraz 500 zł.
Finaliści będą prezentować zgłoszone spektakle na naszej scenie i wezmą udział w dyskusji, do której zaprosimy innych twórców oraz publiczność. Będzie to okazja żeby zaprezentować się również z innej strony, porozmawiać o swojej pracy, o inspiracjach i o teatrze w ogóle.

Po prezentacjach, z pośród piątki finalistów Jury wybierze jednego zwycięzcę, na którego czeka nasza nagroda-wyzwanie, czyli półroczna rezydencja w Teatrze Rozrywki, połączona z produkcją premierowego spektaklu oraz 1000 złotych.

W ramach nagrody udostępniamy przestrzeń i pracownie Teatru, wspierając pracę laureata nad premierowym spektaklem. Pomagamy w produkcji dekoracji, kostiumów i niezbędnych rekwizytów. A sam spektakl staramy się tak przygotować, by był jak najbardziej „mobilny", by można go było pokazywać na przeglądach, konkursach i jeździć z nim po kraju, czy po świecie – czego zawsze zwycięzcom życzymy.

Prześlij do nas formularz zgłoszeniowy oraz nagranie spektaklu do 20 lipca 2018 roku.
Dokumenty i informacje o projekcie znajdziecie na stronie Teatru Rozrywki i na facebooku oraz pod nr tel. 32 346 19 36

Czekamy na was!

Dotychczasowi Laureaci
1. Grupa Teatralna „Bez paniki", spektakl: „Maszynopis", premiera: „Bierzcie i jedzcie"
2. Teatr Tańca „Navras", spektakl: „Polemiki", premiera: „Łupina"
3. Ganjalyan, P. Giwer, N. Minor, M. Fejdasz, „Shakespeare it", premiera: „Dowód Osobisty"
4. Furu Kolektyw „Szum", premiera: „Lipstick"
5. Muszyński, M.K. Piekarska „Listy do Skręcipitki", premiera: „Bubloteka"
6. Teatr Strefa Otwarta, spektakl: „H(2)O)", premiera: „Bez-senność"
7. Teatr Alatyr, spektakl: „Trzej muszkieterowie", premiera: „Rokcy Babloa"
8. Teatr Pawła Głowatego i Jego Przeciwników, spektakl: "Sen małego króla, który nigdy nie był księciem"
W 8. edycji ENTRÉE zwycięzcą został Teatr Pawła Głowatego i Jego Przeciwników, Sen małego króla, który nigdy nie był księciem; efektem rezydencji będzie spektakl Lodowy Pałac, którego premiera odbędzie się 26 maja 2018 r.

Oprac. AM , Magdalena Skorupa
Teatr Rozrywki
11 maja 2018

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia

Maskarada – Międzynaro...