Och! daje recitale

najbliższy weekend - pełen koncertów i recitali

Krystyna Janda i kierująca Och-Teatrem Maria Seweryn od początku podkreślały, że scena przy Grójeckiej będzie znacząco różnić się repertuarem od Teatru Polonia. Najbliższy weekend - pełen koncertów i recitali - to kolejny tego dowód.

Zagrają i zaśpiewają artyści reprezentujący różne muzyczne style. Ale łączy ich skupienie na słowie i dbałość o teksty. Jako pierwszy - w sobotni wieczór na scenie pojawi się Jacek Kleyff, jeden z twórców słynnego Salonu Niezależnych. Niedziela utrzymana będzie w jazzowym klimacie - zaśpiewają Carmen Moreno i Anna Serafińska, a w rolę gospodarza wieczoru wcieli się Maciej Zakościelny. 

W poniedziałek czeka nas spotkanie z gwiazdą polskiej piosenki Sławą Przybylską, która w repertuarze ma takie przeboje jak "Pamiętasz, była jesień" czy "Gdzie są kwiaty z tamtych lat". Wtorkowy wieczór należeć będzie do Anny Prucnal. Artystka przypomni piosenki z lat 60., gdy występowała w warszawskim STS. Będą wśród nich teksty Agnieszki Osieckiej ("Kochankowie z ulicy Kamiennej"), ale także przeboje stworzone przez Bertolta Brechta ("Alabama song"). 

W czwartek recital da Grażyna Łobaszewska. A kwietniowe prezentacje zakończy w następny piątek Lora Szafran. 

"Goście", cykl koncertów, wyk. Jacek Kleyff, Carmen Moreno, Sława Przybylska, Anna Prucnal, Grażyna Łobaszewska, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65, bilety: 35 - 85 zł, rezerwacje: tel. 22 589 52 00, sobota (24.04) - środa (28.04), piątek (30.04), godz. 20.

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
24 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia