Oczarują nas wyczuciem barokowego stylu

11. Akademia Gitary w Poznaniu

Podczas inauguracji 11. edycji festiwalu Akademia Gitary, którego partnerem po raz kolejny jest Teatr Muzyczny w Poznaniu, Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato i Łukasz Kuropaczewski oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu.

Barneschi, Massa, Stonoga oraz Frezzato to znakomici wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki XVII wieku. Wywodzą się z takich znakomitych zespołów, jak Il Giardino Armonico czy Café Zimmermann. Towarzyszący im Łukasz Kuropaczewski jest dyrektorem artystycznym Festiwalu i jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych.

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, gdzie studiował pod okiem samego Maestro Manuela Barrueco. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na smyczki oraz Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na gitarę, skrzypce i wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 19.00 w Auli UAM.

Bilety są do nabycia na stronach eventim.pl, bilety24.pl, ebilet.pl oraz w CIM, Empiku, Saturnie i Media Markt.
Informacje o pozostałych wydarzeniach dostępne są na stronie www.akademiagitary.pl.

(-)
Materiał organizatora
10 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...