Od dziś

warsztat dramatopisarski organizowany na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu

Od piątku 11 września rozpoczyna się kolejny, już osiemnasty, warsztat dramatopisarski organizowany na Wyspie Edwarda (Raczyńskiego) w Zaniemyślu przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka. Potrwa do 14 września 2009.

Tym razem obok  laureatów 20. edycji konkursu na sztukę teatralną  wezmą w nim udział także autorzy  z Chorwacji, Niemiec, Rumunii, Serbii i Turcji.
Wśród tutorów  Paweł Aigner, Piotr Cieplak, Henning Fangauf, Bogusław Kierc, Tadeusz Pajdała, Jan Skotnicki i Maciej Wojtyszko.

Obok zajęć typowo warsztatowych, autorskich autoprezentacji ,  analiz tekstów i dyskusji o dramaturgii dla dzieci i młodzieży w Polsce i Europie przewidziana jest także promocja   Polish Reader  - wydanego właśnie  w Zagrzebiu  przez Theatre EPICENTRE  Library zbioru 7 polskich , współczesnych sztuk teatralnych dla młodej widowni  autorstwa Bardijewskiej, Chołoniewskiej, Degórskiej, Guśniowskiej, Milewskiej, Walczaka i Wojtyszki w przekładach na język chorwacki  i angielski oraz 29. zeszytu  Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, w  którym opublikowane są m.in. nagrodzone w ostatniej edycji konkursu utwory Marty Guśniowskiej, Maliny Prześlugi, Freda Apke  oraz pierwszy tekst adresowany do widowni teatru dla najnajmłodszych pt. „Bajka o trzech liściach” pióra Liliany Bardijewskiej.

W zaniemyskim spotkaniu wezmą także udział  reżyserzy, tłumacze, dyrektorzy  teatrów oraz  agencji autorskiej i młodzi krytycy.

 To znakomita okazja do wymiany myśli, tekstów, doświadczeń i planowania repertuaru dla dzieci i młodzieży na najbliższe lata.

Zbigniew Rudziński
Materialy organizatorów
11 września 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia