Od jazzu po gospel

Koncert "Christmans songs" - Opera Śląska w Bytomiu

W sobotę, 18 grudnia o godz. 19 Opera Śląska zaprasza na pełen uroku i magii, piękny, nastrojowy Koncert "Christmans songs" z udziałem Marty Król i towarzyszących jej muzyków

Christmas songs to nie tylko amerykańskie, wypełnione świąteczną atmosferą utwory zza oceanu, ale także polskie kolędy, zarówno w tradycyjnych aranżacjach, jak również o zupełnie nowych brzmieniach oraz innowacyjnym podejściu do tego typu formy muzycznej. Dzięki pięknym i oryginalnym aranżacjom usłyszeć można mieszankę różnych stylów muzycznych, od jazzu po gospel.

Młoda, a przede wszystkim utalentowana - Marta Król, wokalistka, której kariera dopiero się zaczyna, kobieta o mocnym "ciemnym" głosie, wyrazistym i oryginalnym w brzmieniu, uwodzicielskim, charyzmatycznym, takim, w jakim zakochujemy się od pierwszej chwili, od momentu usłyszenia. Jest w tym głosie coś anielskiego, coś wyjątkowego i urzekającego. Jeśli dodamy do tego ujmującą osobowość oraz urodę wokalistki, to wyłania nam się postać, której trudno się oprzeć. A interpretacjom kolęd w jej wykonaniu tym bardziej.

Autorem tych aranżacji jest Tomasz Kałwak, pianista i producent muzyczny.

Artystce towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie:
Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe
Jerzy Główczewski - saksofon
Tomasz Kańtoch - gitara basowa
Grzegorz Kańtoch - perkusja
Adam Szewczyk - gitara akustyczna
oraz kwartet smyczkowy.

Bilety w cenie 35 zł - ulgowy 30 zł.

(-)
Materiały Teatru
17 grudnia 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia