Od poniedziałku Kulturalna Plaża

Teatr na Plaży

Teatr Czwarte Miasto zaprasza 10 sierpnia na Kulturalną Plażę na spektakl w reżyserii Dariusza Majchrzaka pt. "Shirley Valentine".

"Shirley Valentine" | 10.08 | godz. 19.00

Szanowne Panie! Szanowni Panowie! Czasem trzeba sobie po prostu porozmawiać, choćby ze ścianą. W sypialni, łazience, salonie, kuchni, nawet tą z odpadającym tynkiem. Shirley Valentine codziennie rozmawia ze swoją wierną towarzyszką, ścianą kuchenną. Ale jak ona rozmawia! Ostatecznie, metafizycznie, dowcipnie, wulgarnie, rozpaczliwie, słodko, ponętnie, epicko...? W tych rozmowach zamyka się jej egzystencja, ludzka egzystencja, egzystencja w ogóle. Ściana ją wysłucha. Ale czy da jej siłę? Czy Shirley odbije się od swojej ściany? Na to pytanie, Drodzy Widzowie, możecie sobie odpowiedzieć, oglądając naszą "Shirley Valentine". Oto przed Wami solidna dawka dobrego humoru w najlepszym aktorskim wykonaniu. Spektakl z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą.

Od 1990 roku grany na deskach teatralnych całego świata. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem - samą sobą.

Zapraszamy gorąco na niebanalną komedię w wykonaniu Magdaleny Tomaszewskiej. I jej "ściany" oczywiście

Bilety:

35 zł (zakup w biurze Teatru na Plaży, online: www.teatrnaplazy.pl)

***

Domowe Melodie | 11.08 | godz. 20.00

Klub Atelier we współpracy z Teatrem na Plaży zapraszają 11 sierpnia na Kulturalną Plażę na koncert Domowych Melodii.

Trójka muzycznych zapaleńców, którzy szturmem zdobyli serca słuchaczy w całej Polsce i powoli zarażają swoją muzyką zagraniczne kraje. Przemienili mieszkanie w studio nagraniowej bez wsparcia wytwórni oraz jakichkolwiek promotorów w czerwcu 2012 roku wydali swój debiutancki album. Przez wielu zespół określany mianem fenomenu i objawienia polskiej sceny muzycznej. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, w przeciągu ostatniego roku zagrali ich ponad 100, a ich głos dotarł do samej Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością zespołu zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu. Udało im się rozkochać w sobie magiczną Islandię, na którą zespół został zaproszony latem 2013, aby zagrać 5 wyjątkowych koncertów w różnych częściach wyspy. Na specjalne zaproszenie Ambasady Polskiej w Lizbonie zespół w czerwcu 2014 roku zagrał wyjątkowy koncert oraz wziął udział w serii spektakli Instytutu B61.

Bilety:

Przedsprzedaż : 25 zł (zakup w Klubie Atelier, online na stronie: www.klubatelier.pl oraz www.teatrnaplazy.pl)

W dniu koncertu : 30 zł

***

Festiwal Piosenki (Nie)Poważnej | 12.08 | godz. 21.00

Zapraszamy na recital Piotra Kosewskiego pt. "Festiwal Piosenki (Nie)Poważnej", który przypomni wiele piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i nie tylko... Nawias, który okala słówko "nie", wynika z obawy autorów, którzy nie są w stanie przewidzieć rekcji swojej publiczności. Może okazać się, że utwory, które bawią wykonawców, w odbiorze są śmiertelnie poważne.

Reżyseria: Piotr Kosewski

Zespół w składzie:

Anna Rocławska-Musiałczyk, Tomasz Chyła, Krzysztof Słomkowski, Piotr Brajewski

Bilety:

15 zł (zakup w biurze Teatru na Plaży oraz www.teatrnaplazy.pl)

***

Bajkowe poranki na plaży

Dyzio ma dość | 14-15.08 | godz. 11.00

Bajka muzyczna oparta na wierszach Juliana Tuwima opowiadającą o losach Dyzia, chłopca który stracił wiarę w szkołę, w sens nauki i w przyjaciół. Dzięki bogatej wyobraźni zaprzyjaźnia się z leśną dziewczynką Paplusią, która z kolei przedstawia mu krasnoludka Platonusa. Krasnoludek w wesoły sposób rozwiązuje problemy obu postaci. W rezultacie Dyzio zyskuje nowego przyjaciela i odzyskuje wiarę w utracone wartości.

Realizacja: Teatr Czwarte Miasto

Bilety: 15 zł (zakup w biurze Teatru na Plaży oraz www.teatrnaplazy.pl)

Kopciuszek |16.08 | godz. 11.00

Sopocki Teatr Muzyczny BAABUS MUSICALIS zaprasza na spektakl muzyczny, który jest efektem tygodniowych warsztatów z dziećmi, które odbyły się w sali prób Teatru na Plaży.

Wstęp wolny.

Bilety na wszystkie wydarzenia można również kupić w kasie, która jest otwarta na godzinę przed każdą imprezą.

Ponadto:

W każdy poniedziałek zapraszamy na pokazy filmowe, które odbywają się również na Kulturalnej Plaży.

Biały Bóg reż. Kornél Mundruczó | 10.08 | godz. 22.00

Nawet deszcz reż. Icíar Bollaín | 17.08 | godz. 22.00

Wstęp wolny.

***

Jak do nas trafić:

Teatr na Plaży zlokalizowany jest przy biegnącej przy samej plaży alei Franciszka Mamuszki 2, w Parku Północnym, około 50 metrów po lewej stronie od Grand Hotelu. W foyer teatru znajduje się Klub Atelier, do którego zapraszamy na ciepłe i zimne napoje.

(-)
Materiał organizatora
6 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...