Od serca do serca

Recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran

We wtorek 18 lutego o godzinie 19.00 w Klubie Mamele w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się recital Moniki Chrząstowskiej pt. „Od serca do serca”.

Piosenki gwiazdy przedwojennego kabaretu w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej to prawdziwa perełka wieczoru. Koncert wzbogacony będzie prowadzoną narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran. Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy usłyszymy „Tango notturno", „Trzy listy" i „La vie en rose" – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem „Gdy w ramiona bierze mnie" – a także m. in. utwór „The Man in Love" G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara („Człowiek, którego kocham").

Monika Chrząstowska to artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym „West Side Story" w reż. Laco Adamika.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.
Strona www: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/od-serca-do-serca-recital-moniki-chrzastowskiej-w-repertuarze-wiery-gran
Termin: 18 lutego 2016 r. godzina 19.00

Miejsce: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Warszawa, Plac Grzybowski 12/16
Bilety online: http://www.teatr-zydowski.art.pl/

(-)
Materiał Teatru
13 lutego 2016

Książka tygodnia

W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski
„Viva La Mamma" - reż. Roberto Skolmo...