Odcięci od reszty świata

"33 powieści, które każdy powinien znać" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Ochoty w Warszawie

Spektakl „33 powieści, które każdy powinien znać" powstał we współpracy Igora Gorzkowskiego z grupą młodych aktorów wyłonionych w otwartym konkursie POLOWANIE NA MOTYLE II. To pierwszy punkt nowego programu artystycznego Teatru Ochoty skierowanego do młodych twórców teatralnych oraz młodej widowni teatralnej.

Szóstka obcych sobie bohaterów spotyka się na ekspresowym kursie literackim „33 powieści, które każdy powinien znać" zorganizowanym pod Warszawą, w tajemniczym budynku odciętym od Internetu, a tym samym od reszty świata.

Każdy z nich trafił tam z innych powodów, jedni z chęci podwyższenia intelektualnych kompetencji, drudzy z przyczyn natury osobistej. O poszczególnych etapach nauki kursanci dowiadują się z lakonicznych komunikatów wyświetlanych na monitorach. Zajęcia odbywają się bez udziału prowadzących. Ich przebieg oraz zaliczenie całkowicie zależy od uczestników.

Szczypior, Sasza, Magda, Miron, Merkel i Gabi wspólnie przechodzą przez świat „Niebezpiecznych związków", „Braci Karamazow", „Nagiego lunchu". Z czasem grupę zaczyna łączyć intensywna literacka przygoda, w której indywidualne biografie uczestników przenikają się z losami bohaterów książek.

(-)
Materiał Teatru
20 marca 2015
Portrety
Igor Gorzkowski

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...