Odkryj Swój Osobisty Ruch

warsztaty w Teatrze Tańca w Poznaniu

Teorie i metody pracy Rudolfa Labana, reformatora tańca XX wieku, będą stanowiły podstawę warsztatów, które odbędą się w lutym w Polskim Teatrze Tańca.

Rudolf Laban, twórca choreologii oraz współtwórca kinetografii (systemu notacji ruchu) w swoich badaniach nad ludzkim ciałem inspirował się stałymi matematycznymi oraz ich egzemplifikacją geometryczną. Jego teorie, m.in. Złota Proporcja - idea geometrycznego wzoru piękna stały się fundamentem nowego tańca w Europie.

W warsztatach poświęconych systemowi Labanowskiej Analizy Ruchu, organizowanych w lutym 2012 roku w PTT, mogą wziąć udział zarówno osoby od lat pasjonujące się tańcem, jaki i Ci którzy nie mają na co dzień z nim kontaktu, ale pragną poszerzyć świadomość własnego ciała. Uczestnicy projektu pt. „Odkryj  Swój Osobisty Ruch w Polskim Teatrze Tańca” będą mieli okazję nauczyć się jak tworzyć i analizować ruch. Dowiedzą się również jak brak wykonywania konkretnych ruchów może wpływać na ich codzienne funkcjonowanie. Bezpłatne warsztaty, sponsorowane przez Program Grundtvig, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, potrwają od 20 do 26 lutego. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Teatru Tańca. Termin nadsyłania aplikacji upływa 30 listopada.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Teatru Tańca, w zakładce „Edukacja”

(-)
Materiały Teatru
22 października 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki