Odłamek zwierciadła

"Królowa Śniegu" - reż. Ewa Piotrowska - Teatr Powszechny w Radomiu

Dla naszych najmłodszych Widzów mamy miły mikołajkowy prezent - całkiem nowy spektakl, na który serdecznie zapraszamy już od 1 grudnia

Przedstawienie z radomskimi aktorami przygotowuje znakomita reżyserka, Ewa Piotrowska, autorką scenografii jest Giedre Brazyte, muzykę do spektaklu napisał Wojciech Błażejczyk, a nad choreografią pracuje Marta Domagała. W przedstawieniu pojawi się - obok znanych Państwu "Fraszkowych" aktorów: Magdy Pawelec, Magdy Witczak, Przemka Boska i Roberta Mazurka - nasz nowy Kolega, Łukasz Jarzyński. Trzymamy kciuki.

"Królowa Śniegu" w adaptacji i reżyserii Ewy Piotrowskiej to lalkowa wersja klasycznej opowieści o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Bohaterami baśni są Gerda i Kaj, dwójka przyjaciół, która zostaje rozdzielona za sprawą okrutnej królowej. Do serca Kaja dostaje się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia. „Znieczulony" w ten sposób młodzieniec daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda, nie wierząc w śmierć przyjaciela, wyrusza na jego poszukiwania. Zrobi wszystko, by go uratować.

(-)
Materiały Teatru
2 grudnia 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...