Odnajdziesz w sobie dziecko

"Śpią wystawy" - reż. Krzysztof Popiołek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Musical familijny wystawiony przez studentów i absolwentów krakowskich uczelni artystycznych to dobra propozycja na spędzenie sobotniego lub niedzielnego wieczoru.

Spektakl Śpią wystawy pomoże odnaleźć w sobie dziecko

Musical dla dzieci i dorosłych już od lat sześciu do stu sześciu.

Barwne i atrakcyjne widowisko zatytułowane "Śpią wystawy" przenosi nas w magiczny świat dzieciństwa. Zarówno młodym, jak i starszym widzom spektakl ten zaoferuje wiele niezapomnianych przeżyć i przemyśleń.

- Starszym pozwoli powrócić do najwcześniejszych wspomnień, a młodszych wprowadzi w fantastyczną krainę baśni - czytamy na stronie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, gdzie zostanie wystawione przedstawienie.

W rozmowie z portalem Lovekrakow.pl reżyser spektaklu Krzysztof Popiołek opowiada, że w sztuce występuje trójka głównych postaci. Jest mężczyzna w kryzysie wieku i twórczości, kobieta niekochana, samotna, chcąca zostać matką, a także dziewczynka, która postanawia któregoś dnia wejść do intrygującego domu. Każdy z nich przekona się o tym, jak to jest, że pewnego dnia decydujemy się wejść do jakiegoś miejsca i już stamtąd nie wychodzimy.

Widowisko stawia m.in. pytania: dlaczego znajdujemy miejsca i ludzi, z którymi wiążemy się na długie lata? Dlaczego zostajemy w jakimś miejscu? Na co tam czekamy? Kiedy inni ludzie przestają być dla nas obcy, a kiedy z powrotem tacy się stają? Czy na pewno dzieciństwo się kończy? - Nibylandia istnieje, dopóki istnieje dziecko, które w nią wierzy. Każde spotkanie, każda osoba, każde miejsce odkształcają nas bezpowrotnie - mówi reżyser.

Spektakl został objęty honorowym patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Muzykę do niego opracował Jonasz Sołtyk, scenografę i kostiumy - Anna Wołoszczuk, choreografię - Maciej Gośniowski. Autorką sztuki jest Martyna Lechman. Widowisko jest reklamowane jako baśń muzyczna dla dzieci od lat sześciu do 106, 

7. 8 czerwca. Godz. 17 MOS Bilety: 20/30 zł

Urszula Wolak
Polska Gazeta Krakowska
7 czerwca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...