Odnowią zabytkowy magazyn inscenizacji

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Zabytkowy magazyn Teatru im. Juliusza Słowackiego przy ul. Radziwiłłowskiej 3 stanie się ważnym obiektem na kulturalnej mapie regionu. Zgodnie z ustaleniami dyrekcji Teatru i wykonawcy robót budowlanych, remont i przebudowa budynku ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, a zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Dyrekcja Teatru im. Juliusza Słowackiego, oficjalnie ogłosiła wyłonienie wykonawcy projektu "Rewitalizacja - remont i przebudowa budynku magazynu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z rozbudową części poddasza, budową instalacji wentylacji, rozbudową instalacji wewnętrznych: wod. - kan., c.o. i instalacji elektrycznych" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz środków krajowych: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu województwa Małopolskiego. Jako najkorzystniejszą ofertę wybrano ofertę Wykonawcy AGA-Bauservice Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, 31-215,Ul. Żabiniec 35. Usługa inwestorstwa zastępczego będzie pełniona przez Konsorcjum firm: Kondratowicz Przedsiębiorstwo Budowlane Spółka Jawna, ul. Spółdzielcza 2, 32-300 Olkusz oraz Ekocentrum Sp. z o.o., ul. Budziszyńska 35/1, 54-434 Wrocław. Rozpoczęcie robót przypieczętowano podpisaniem umowy z generalnym wykonawcą.

W odrestaurowanych wnętrzach budynku przy ul. Radziwiłłowskiej 3 będzie znajdował się magazyn środków inscenizacji, wypożyczalnia kostiumów i rekwizytów, profesjonalnie wyposażona sala prób i pracownie krawieckie. Lamus Teatralny, bo taką nazwę będzie nosiła odnowiona instytucja działająca w strukturach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, ma stać się nowym miejscem z unikatową ofertą kulturalno-edukacyjno-artystyczną, która przyczyni się do poprawy warsztatu i upowszechnienia wiedzy odbiorców, związanej z dziedzictwem kulturowym teatru polskiego (m.in. dzięki digitalizacji zbiorów i upowszechnieniu ich właśnie w formie cyfrowej). Obiekt zostanie otwarty dla publiczności w kwietniu 2016.

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...