Odnowią zabytkowy magazyn inscenizacji

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Zabytkowy magazyn Teatru im. Juliusza Słowackiego przy ul. Radziwiłłowskiej 3 stanie się ważnym obiektem na kulturalnej mapie regionu. Zgodnie z ustaleniami dyrekcji Teatru i wykonawcy robót budowlanych, remont i przebudowa budynku ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, a zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Dyrekcja Teatru im. Juliusza Słowackiego, oficjalnie ogłosiła wyłonienie wykonawcy projektu "Rewitalizacja - remont i przebudowa budynku magazynu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z rozbudową części poddasza, budową instalacji wentylacji, rozbudową instalacji wewnętrznych: wod. - kan., c.o. i instalacji elektrycznych" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz środków krajowych: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu województwa Małopolskiego. Jako najkorzystniejszą ofertę wybrano ofertę Wykonawcy AGA-Bauservice Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, 31-215,Ul. Żabiniec 35. Usługa inwestorstwa zastępczego będzie pełniona przez Konsorcjum firm: Kondratowicz Przedsiębiorstwo Budowlane Spółka Jawna, ul. Spółdzielcza 2, 32-300 Olkusz oraz Ekocentrum Sp. z o.o., ul. Budziszyńska 35/1, 54-434 Wrocław. Rozpoczęcie robót przypieczętowano podpisaniem umowy z generalnym wykonawcą.

W odrestaurowanych wnętrzach budynku przy ul. Radziwiłłowskiej 3 będzie znajdował się magazyn środków inscenizacji, wypożyczalnia kostiumów i rekwizytów, profesjonalnie wyposażona sala prób i pracownie krawieckie. Lamus Teatralny, bo taką nazwę będzie nosiła odnowiona instytucja działająca w strukturach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, ma stać się nowym miejscem z unikatową ofertą kulturalno-edukacyjno-artystyczną, która przyczyni się do poprawy warsztatu i upowszechnienia wiedzy odbiorców, związanej z dziedzictwem kulturowym teatru polskiego (m.in. dzięki digitalizacji zbiorów i upowszechnieniu ich właśnie w formie cyfrowej). Obiekt zostanie otwarty dla publiczności w kwietniu 2016.

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...