Ogólnopolski casting dla młodych aktorek i aktorów

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłasza w dniach 19 - 20 grudnia 2013 ogólnopolski casting dla młodych aktorek i aktorów. Poszukujemy studentów lub absolwentów szkół teatralnych w wieku od 23 do 30 lat pragnących pracować na etacie aktorskim w opolskim teatrze w okresie: luty 2014 - wrzesień 2015.

Do 29 listopada 2013 należy przesłać zgłoszenia (wraz z CV ze zdjęciem w postaci pliku PDF lub DOC) - drogą e-mailową na adres: casting@teatropole.pl. Wybrani kandydaci otrzymają informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu i materiałów do przygotowania.

Przesłuchania przed Komisją w składzie m.in.: Maja Kleczewska, Monika Strzępka, Krzysztof Garbaczewski, Kuba Kowalski, Paweł Świątek, Tomasz Konina (przewodniczący Komisji) odbędą się w dniach 19 - 20 grudnia 2013 w Opolu.

W repertuarze Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu można znaleźć szeroką ofertę programową skierowaną do różnych grup widzów - interpretacje klasyki polskiej i powszechnej, współczesny dramat europejski, spektakle muzyczne, komediowe, instalacje teatralne, jak również interdyscyplinarne programy edukacyjno-kulturoznawcze przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

O prestiżu Teatru w Opolu w ostatnich sezonach decydują przede wszystkim liczne zaproszenia na ważne polskie i zagraniczne festiwale teatralne, jak również udział w międzynarodowych prestiżowych projektach. Od paru lat Teatr jest regularnym gościem Warszawskich Spotkań Teatralnych, Festiwalu "Boska Komedia" w Krakowie, gdzie już dwukrotnie zdobywał nagrody. Prezentował swoje spektakle i współpracował z wieloma ważnymi ośrodkami teatralnymi: w Londynie (The Globe Theatre), Seulu (Seoul Performing Arts Festival), Tbilisi (Tbilisi International Festival of Theatre) i Nowym Jorku (La MaMa).

W ostatnich sezonach Teatr w Opolu pod kierownictwem Tomasza Koniny stał się bezsprzecznie miejscem spotkania i dialogu młodego polskiego Teatru. Przestrzenią, w której znajduje dla siebie miejsce i uzasadnienie wszystko, co w nim nowatorskie, twórcze, ryzykowne, przekraczające granice i podważające kanony. Swoje spektakle tworzą u nas reżyserzy, od kilku lat wyznaczający poziom i stylistykę polskiego Teatru (Maja Kleczewska, Krzysztof Garbaczewski, Paweł Świątek). Uznany przez krytyków i teatrologów za jeden z najciekawszych ośrodków teatralnych w Polsce, jest ceniony również jako miejsce najważniejszych debiutów ostatnich lat.

(-)
Materiał Teatru
13 listopada 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...