Okrągła rocznica

10 lat - okrągła rocznica działalności Teatru Małego w Manufakturze.

Trzy Nagrody "MASKA LUDWIKA" przyznane! Za sezon 2018/2019 oraz dwie specjalne Maska Ludwika dla aktora i aktorki X - lecia TMwM.

Jutro , 20 czerwca mija dokładnie 10 lat od wystawienia pierwszej premiery na nowo wybudowanej scenie Teatru Małego w Manufaktiurze. Zagraliśmy "Morderstwo w hotelu" Sama Bobricka- amerykańską premierę komedii z udziałem trójki wytrawnych aktorów- Beaty Olgi Kowalskiej, Marka Kasprzyka i Tomasz Kubiatowicza. I się zaczęło . Trudno w kilku zdaniach przytoczyć tę wielość zdarzeń - gościnnych koncertów w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady czy kabaretu,35 premier własnych , w których wystpiłąo około 50 aktorów, o wiekszości można poczytać na stronie TMwM - www.teatr-maly.pl, trzy edycje Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramu pod nazwą MONOwMANU z Wielka Ekoligiczną nagrodą publiczności, udziały w kilku festiwalach, wystepy gościnne- koncerty poezji śpiewanej przy współpracy łodzkiej wytrawnej wytwórni płytowej DALMAFON, dziesiątki wywiadów w Łodzkie Telewizji, Reginalne Rozgłośni Radio Łódź, Złote przeboje... ale i anonse w ogólnopolskiej prasie, dwa razy nawet w Teleekspresie.. Długo by wspominać .

Wciąż trwamy w tej samej siedzibie i pracujemy. Główne obchody przenosimy na wrzesień, bowiem czerwiec to czas raczej kanikuły...
Zaczniemy sezon poważną premierą ANTYGONY Sofoklesa w najnowszym tłumaczeniu prof. Robera R. Chodkowskiego.

Wręczymy w dniu premiery trzy nagrody pod nazwa MASKA LUDWIKA.
Pierwsza - dla najlepszego aktora sezonu 2018/2019 - jednak Kapituła powołana rok temu ogłasza to juz dzisiaj 20 czerwca w dokładną rocznicę otwarcie Teatru Małego - Laureatem za miniony sezon zostaje Magdalena Drewnowska - za role w TYLKO MIŁOŚĆ oraz MOTEL POD MOCNYM AMOREM.

Dodatkowo z okazji Jubileuszu wręczymy we wrześniu Specjalne dwie Maski Ludwika - Najlepsza aktorka i aktor pierwszego X-cio lecia.
Nazwa "Maska Ludwika" pochodzi od imienia Patrona Stowarzyszenia Komedia Łódzka- wybitnego łódzkiego aktora Ludwika Benoit

Pierwszą otrzzyma Loretta Cichowicz- pośmiertnie - aktorka i profesor łódzkiej filmówki wystapiła w 15 sztukach na naszej scenie
Drugim laureatem zostaje WItold Łuczyńksi, który rolą Kreona w ATYGONIE osiągnie status aktora, który wystąpi na naszej scenie w piętnastym tytule .

Program i przebieg uroczystej premiery podamy około 20 sierpnia . Juz dzisiaj zapraszamy na premierę ANTYGONY 19 września 2019 roku w piątek o godzinie 19:15.

Wszystkim, którzy choć w drobnym stopniu przyczynili się do 10 letniej artystycznej egzystencji Teatru Małego w Manufakturze składam szczere, płynące z głębi serca podziękowania.

Mariusz Pilawski
Materiał Teatru
19 czerwca 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki