Olga Nowakowska wygrała konkurs

Olga Nowakowska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Olga Nowakowska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Wyniki konkursy mają zostać przedstawione Zarządowi Województwa Dolnośląskiego, który podejmie decyzję o powołaniu nowej dyrektor sceny.

Nowakowska ma objąć stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy po Zbigniew Szymczyku, który był związany z tą sceną przez 35 lat. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w połowie tego roku nie przedłużył z Szymczykiem kontraktu, wskazując, że Wrocławski Teatr Pantomimy potrzebuje na stanowisku dyrektora "sprawnego menedżera".

W piątek został rozstrzygnięty konkurs na nowego dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Komisja konkursowa jednogłośnie na to stanowisko zarekomendowała Olgę Nowakowską - podał na swoje stronie internetowej Wrocławski Teatr Pantomimy.

Nowakowska ma objąć stanowisko dyrektora do 2023 r. Wynik konkursu mają zostać przedstawione Zarządowi Województwa Dolnośląskiego, który podejmie decyzję o powołaniu nowej dyrektor teatru.

Olga Nowakowska pracowała m.in. we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Była sekretarzem generalnym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław. Obecnie jest dyrektorem finansowym instytucji Strefa Kultury Wrocław.

Piotr Doczekalski
Kurier PAP
14 grudnia 2019
Portrety
Olga Nowakowska

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...