One-man show

"Stand_up Witkacego" - reż. Wiesław Cichy - Teatr Polski we Wrocławiu

Spektakl w reżyserii i wykonaniu Wiesława Cichego łączy formę stand_upu z twórczością Witkacego, artystycznego buntownika, życiowego performera i rebelianta walczącego o wartości. Premiera 27 marca.

Ten one-man-show w wykonaniu charyzmatycznego Wiesława Cichego, wzbogacany rewelacyjną muzyką i świetnie zaaranżowanymi piosenkami, to błyskotliwy, mądry i śmieszny teatralny wieczór.

Stand_up Witkacy to oparty na autorskim pomyśle Wiesława Cichego spektakl na jednego aktora, który czerpie z bogatej twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wiesław Cichy, aktor i reżyser w jednej osobie, w błyskotliwy i dowcipny sposób zastanowi się m.in. nad artystą i sztuką w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach oraz nad tym, kim jest i jaki jest dziś odbiorca sztuk wszelakich. Wiesław Cichy zaprosił do współpracy Małgorzatę Materę, która zaprojektowała scenografię i kostiumy. Mirek Kaczmarek przygotował wideoprojekcje i światła. Muzykę, w tym także piosenki, napisał natomiast Rafał Karasiewicz, który zaprosił do nagrań grono czołowych wrocławskich muzyków. Stand_up Witkacy zapoczątkuje cykl na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego: "Scena Inicjatyw Aktorskich".

Premiera Stand_up Witkacego w Teatrze Polskim na Scenie Kameralnej w Międzynarodowym Dniu Teatru 27 marca 2014 o godzinie 18:00.

(-)
Materiał Teatru
18 marca 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia