Online

"Mikrokosmos" - reż. Konrad Dworakowski - Wrocławski Teatr Pantomimy

Dzięki wspólnemu projektowi TVP i NInA dzieci i młodzież ze szkół w całej Polsce będą miały możliwość obejrzenia "Mikrokosmosu" w reż. Konrada Dworakowskiego Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Szkoły uczestniczące w programie Internetowy Teatr TVP dla szkół, już 7 października o godz. 11.00 obejrzą na żywo transmisję "Mikrokosmosu" - jednego z najlepszych przedstawień teatru ruchu w sezonie 2011/2012 wg miesięcznika Teatr.

"Mikrokosmos" powstał na motywach Calineczki H. Ch. Andersena i przedstawia pełen niespodzianek świat łąkowych robali, gadów, owadów, płazów i ssaków. Mała, bezbronna dziewczyna musi się odnaleźć w tym bezkompromisowym świecie i odważnie walczyć o swoją tożsamość.

Przedstawienie otrzymało honorowe wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA w Toruniu m.in. za urodę plastyczną i doskonałe przedstawienie w tańcu świata owadów.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia za sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.

Akcja Internetowy Teatr TVP dla szkół spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem medialnym. Zapowiadały ją i relacjonowały wszystkie anteny regionalne TVP oraz ogólnopolskie programy informacyjne. Wiadomość o transmisji ukazała się na portalach internetowych poświęconych mediom oraz na stronach internetowych TVP. Temat podjęła lokalna i ogólnopolska prasa oraz samorządy terytorialne.

(-)
Materiał Teatru
2 października 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...