"Opera B/O" dla młodych widzów

Spektakl edukacyjn

30 października zaprosimy młodych widzów na premierę "Opery B/O" - spektaklu edukacyjnego, przybliżającego młodym widzom tajniki zarówno opery jako gatunku jak i teatru jako instytucji.

Soliści i orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka zaprezentują fragmenty największych dzieł operowych, operetkowych, musicalowych i baletowych. Opowiadać będziemy o tym, w jaki sposób powstaje spektakl teatralny, przybliżymy nazwiska najwybitniejszych twórców i odtwórców tych dzieł poprzez pokaz, komentarz, anegdotę. Widzowie poznają "operę od kuchni", dowiedzą się, w jaki sposób artyści przygotowują się do występów i przeniosą się do wnętrza opery La Scala.

Gospodarzem spektaklu będzie Marek Pacuła - znany krakowski satyryk i prezenter, przez lata związany z Piwnicą pod Baranami. W roli asystenta będzie mu towarzyszyć Stanisław Knapik. Na scenie wystąpią także soliści Opery Krakowskiej: Magdalena Barylak, Krzysztof Dekański, Monika Korybalska, Volodymyr Pankiv, Adam Sobierajski, Karolina Wieczorek, Krzysztof Witkowski. Artyści wykonają arie m.in. ze "Strasznego dworu", "Carmen", "Madamy Butterfly", "Wesołej wdówki" i "Don Giovanniego". Balet Opery Krakowskiej zaprezentuje m.in. "Medytację" z opery "Thais" i fragmenty "Śpiącej Królewny". "Opera B/O" kierowana jest głównie do młodzieży w wieku 12-15 lat.

Data premiery: 30.10.2012, godz. 11.00

Kierownictwo artystyczne:

Laco Adamik, Grzegorz Brajner, Elena Korpusenko, Bogusław Nowak, Marek Pacuła, Bożena Pędziwiatr

(-)
Materiał Organizatora
25 października 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia