Opera bez granic

Teatr Wielki w Łodzi na nowy cykl spotkań

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza 21 grudnia do Sali Kameralnej na nowy cykl spotkań, które skierowane są do melomanów operowych, osób interesujących się sytuacją współczesnego teatru operowego, bywalców opery.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek o godz. 18.00.

Gospodarzem i moderatorem rozmów będzie Katarzyna Jasińska, teatrolog, kierownik literacki Teatru Nowego w Łodzi (1980-1989), kierownik PR w Muzeum Sztuki w Łodzi (1990 1999), obecnie pracownik naszego Teatru.

Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na 21 grudnia (godz.18.00). Będzie miało charakter publicznej debaty muzykologów i recenzentów muzycznych, którzy będą nie tylko dyskutować i wymieniać poglądy, ale również opowiedzą o wymarzonym przez siebie repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi, stąd tytuł spotkania - "Spróbujmy pomarzyć".

Rozmawiać będą: Izabella Adamczewska ("Gazeta Wyborcza"), Małgorzata Karbowiak ("Kalejdoskop"), Renata Sas ("Express Ilustrowany"), Magdalena Sasin ("Kalejdoskop"), Dariusz Pawłowski ("Dziennik Łódzki") oraz dr Beata Stróżyńska i Ireneusz Janik (Akademia Muzyczna w Łodzi).

11 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z wybitną scenograf, autorką kostiumów do najbliższej premiery Teatru Wielkiego w Łodzi, czyli "Nocy w Wenecji" J. Straussa II - panią Barbarą Ptak. A 15 lutego o godz. 18.00 gościem Spotkania w Sali Kameralnej będzie dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Wojciech Rodek.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny (biletowany).

(-)
Materiał Teatru
11 grudnia 2015

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...