Opera dla najmłodszych

Cykl „Spotkania w Operze. Poranki" - Opera Krakowska

Mikołajki to szczególny czas dla każdego dziecka. Z tej okazji Opera Krakowska zaprasza na spektakl rodzinny „Muzyka i magia" - 5 grudnia o godz. 11.00 oraz 6 grudnia o godz. 10.00 i 12.00.

Przedstawienie w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i z muzyką Andrzeja Zaryckiego to podróż po znanych i lubianych bajkach. Jej przewodnikiem jest Profesor Badacz, znawca baśniologii stosowanej, dzięki któremu na scenie pojawiają się postaci z tak znanych i kochanych przez dzieci bajek, takich jak: „Kopciuszek", „Czerwony Kapturek" czy „Królewna Śnieżka".

16 grudnia w Operze Krakowskiej odbędzie się Dzień Otwarty (godz. 10.00-14.00), podczas którego na najmłodszych również czeka wiele atrakcji, a wśród nich: warsztaty muzykoterapeutyczne „Muzyką namaluj Święta", pokaz uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej „Baletowe inspiracje na gwiazdkę" czy próba generalna „Koncertu kolęd" w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej i Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy. Będzie także możliwość zwiedzania gmachu Opery czy przymierzenia kostiumów operowych.

Dzień później, 17 grudnia 2017 (godz. 11.00) Opera Krakowska zaprasza dzieci na pierwsze spotkanie z cyklu „Poranki sensorycznie", pt. „Usłysz magię Świąt". Tym razem młodzi melomani zostaną wprowadzeni w operowy świat przy pomocy trzech zmysłów - wzroku, słuchu i dotyku, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoje umiejętności sensoryczne. Projekt jest kontynuacją cyklu „Spotkania w Operze. Poranki", który został nagrodzony przez portal „Czas dzieci" statuetką „Słonecznik 2015" w kategorii Muzyka (wrzesień 2015).

(-)
Materiał Opery
1 grudnia 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia