Opera Dobczycom

Koncert dla poszkodowanych

Opera Krakowska organizuje koncert, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc dla mieszkańców Dobczyc poszkodowanych podczas sobotniej ulewy. Koncert odbędzie się 13 września o godz. 18.30 w budynku Opery Krakowskiej.

Przypomnijmy, że efektem intensywnych opadów deszczu w nocy z soboty na niedzielę było podtopienie 150 budynków mieszkalnych i 100 domków letniskowych w regionie Dobczyc; dwie rodziny trzeba było ewakuować. Zalane zostały także dobczyckie warsztaty ucznio-wskie Zespołu Szkół Elektrycznych. 

- Jesteśmy wrażliwi na krzywdę. To jest nasz gest solidarności z mieszkańcami Dobczyc - mówi Bogusław Nowak, dyrektor Opery Krakowskiej. - Dzielimy się tym, co umiemy robić, a więc przekazywaniem emocji przez muzykę. Artyści oraz nasze zespoły techniczne wezmą udział w koncercie bez honorariów - podkreśla. 

Do akcji "Opera Dobczycom" przystąpi spora grupa artystów, a lista występujących nie została jeszcze zamknięta. Wiadomo już, że w koncercie potwierdzili swój udział m.in.: Ewa Biegas, Katarzyna Oleś-Blacha, Bożena Zawiślak-Dolny, Andrzej Biegun, Tomasz Kuk i Adam Zdunikowski. Orkiestrę i solistów poprowadzi Tomasz Tokarczyk. 

- Jak trzeba pomóc, to pomagam tak, jak potrafię. I nie ma tu o czym dyskutować - mówi Andrzej Biegun, solista Opery Krakowskiej. - Nie pierwszy raz śpiewam na koncertach charytatywnych, zawsze, jak tylko mam czas, biorę w nich udział. Moja rodzina w Nowej Soli ucierpiała podczas powodzi w 1997 roku. Wiem, jakie ogromne są to straty - dodaje. 

Bilety na koncert, na którym zabrzmią największe przeboje opery i operetki, będzie można kupować od 1 września w Operze Krakowskiej. - Ustaliliśmy ceny minimalne za bilety: 100, 60 i 40 złotych. Ale każdy z widzów będzie mógł zapłacić więcej, jeśli będzie chciał. Być może w przerwie koncertu urządzimy także aukcję - dodaje Bogusław Nowak.

AMS
Dziennik Polski
28 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia