Opera Krakowska na 54. Festiwalu Muzycznym w Łańcucie

"Napój miłosny" - reż. Henryk Baranowski - Opera Krakowska w Krakowie

Opera Krakowska po raz drugi zaprezentuje swój spektakl w niezwykłej scenerii jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Europie, na Zamku w Łańcucie.

23 maja 2015 r. podczas 54. Festiwalu Muzycznego, pokaże „Napój miłosny" G. Donizettiego. Spektakl ten znajduje się repertuarze Opery Krakowskiej od 2012 roku. W Łańcucie przedstawienie zostanie przystosowane do nowej przestrzeni i wystawione w plenerze, przed Zamkiem. Wystąpią: Iwona Socha (Adina), Andrzej Lampert (Nemorino), Michał Kutnik (Belcore), Przemysław Firek (Dulcamara), Monika Korybalska (Gianetta). Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej poprowadzi Evgeny Volynskiy. Spektakl zostanie przygotowany pod kierownictwem artystycznym Bogusława Nowaka, Bożeny Pędziwiatr i Dariusza Pawelca.

Pierwszą realizacją Opery Krakowskiej prezentowaną podczas 52. edycji Festiwalu w 2013 roku była „Traviata" G. Verdiego, wystawiona w siedzibie Filharmonii Podkarpackiej, w wykonaniu solistów i chóru Opery Krakowskiej oraz Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej pod kierownictwem Vladimira Kiradjieva.

Festiwal Muzyczny w Łańcucie ma wieloletnią tradycję. Organizowany jest od 1963 roku, najpierw jako „Dni Muzyki Kameralnej" potem jako „Muzyczny Festiwal w Łańcucie". Dziś jest imprezą
o zasłużonej światowej renomie. Tegoroczny festiwal potrwa od 23 do 30 maja 2015. Jego gośćmi obok artystów Opery Krakowskiej będą tak znamienite postaci jak m.in. Ewa Podleś czy Krystyna Janda.

„Niezmiennym i bezcennym walorem tej imprezy pozostaje niepowtarzalna atmosfera łańcuckiego zamku i jego otoczenia, pozwalająca słuchaczom przenieść się, choćby na czas krótki, w inny świat – świat piękna i na dawnych tradycjach opartej kultury. Takie łańcuckie wieczory nie tylko dostarczają artystycznych wrażeń, ale i w jakiś sposób czynią człowieka lepszym" – napisał
o Festiwalu Józef Kański.

 

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia