Opera Krakowska podczas Nocy Teatrów!

Koncert pt. "Śpiewam w Operze!"

W tym roku na Noc Teatrów 15/16 czerwca Opera Krakowska przygotowała wyjątkową atrakcję! Tej nocy będzie można naprawdę poczuć magię teatru!

Podczas koncertu pt. „Śpiewam w Operze!" dużą sceną naszego teatru zawładną śpiewacy-amatorzy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni odzewem na ogłoszony przez nas konkurs wokalny. Dostaliśmy wiele bardzo ciekawych i różnorodnych zgłoszeń od miłośników śpiewu z całej Polski, a nawet zza granicy. Wyłoniono 15 osób, które podczas Nocy Teatrów wystąpią na Dużej Scenie Opery Krakowskiej. W ich wykonaniu usłyszymy arie operowe, operetkowe i songi musicalowe. Zapewniamy charakteryzację, kostium oraz scenografię. Solistom-amatorom akompaniować będzie Kristina Kutnik. Koncert poprowadzi Michał Kutnik, solista Opery Krakowskiej. Opera po raz pierwszy oddaje swoją scenę śpiewakom-amatorom na półtoragodzinny koncert. Pierwsza wspólna próba pokazała, że wykonawcy kochają muzykę i śpiewają z prawdziwą pasją. Ze względu na bogaty repertuar wieczór zapowiada się niezwykle interesująco. – powiedziała Ewa Bąkowska, Koordynator Promocji i Reklamy w Operze Krakowskiej.

W trakcie koncertu zostanie rozstrzygnięty test wiedzy o Verdim. Rozwiązany test należy wrzucić do urny, która jest wystawiona w foyer teatru od 11 czerwca do 15 czerwca (do godz. 21.00). Wszystkie testy, na które zostaną udzielone prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu – rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas koncertu śpiewaków-amatorów „Śpiewam w Operze!" w ramach Nocy Teatrów.

Nagrodą są zaproszenia na spektakle Opery w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. (Szczegóły dostępne na stronie Opery)

To nie wszystkie atrakcje zaplanowane na tę noc. Nasz teatr będzie otwarty dla zwiedzających od godziny 20.00 do 24.00. Pokażemy m.in. jak wyglądają pracownie krawieckie i modniarskie, będzie można zwiedzić magazyny kostiumów
i charakteryzatornię. Zwiedzanie gmachu Opery - w zorganizowanych grupach - odbędzie się w godz. 20.30, 21.00, 21.30 oraz 22.00.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Anna Barańska
Materiały Opery
13 czerwca 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia