Opera Krakowska promuje Lanckoronę

"Napój miłosny" - Opera Krakowska w Krakowie

W ten sposób po raz pierwszy w malowniczej scenerii Lanckorony zaprezentowane zostanie teatralne widowisko. Cały rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji przedstawienia, w realizację którego zaangażowani będą także mieszkańcy miasta.

 

Opera Krakowska zaprasza na spektakl "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego, który odbędzie się 9 września (godz. 18) na rynku w Lanckoronie.

«W ten sposób po raz pierwszy w malowniczej scenerii Lanckorony zaprezentowane zostanie teatralne widowisko. Cały rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji przedstawienia, w realizację którego zaangażowani będą także mieszkańcy miasta.

- Widowisko to wpisuje się w strategię Województwa Małopolskiego, która zmierza do zwiększania dostępności do kultury mieszkańcom mniejszych miejscowości. Ideą Zarządu Województwa Małopolskiego jest, by instytucje kultury wychodziły ze swoimi działaniami, programami do mieszkańców całego regionu. Opera Krakowska również wpisuje się w ten nurt i wychodzi ze spektaklami poza mury instytucji - deklaruje Ewa Bąkowska, rzecznik prasowy Opery Krakowskiej.

Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach. Nie zabraknie też niespodzianek. Widzowie oprócz "delektowania się" sztuką, będą mogli posmakować tradycyjnych i regionalnych produktów.

- Prezentacja spektaklu przyczyni się do promocji gminy, zapewniając jednocześnie jej mieszkańcom satysfakcję z obcowania ze sztuką operową - dodaje Ewa Bąkowska.

W przedstawieniu wystąpią m.in. Iwona Socha, Andrzej Lampert, Michał Kutnik i Przemysław Firek.

Bilety w cenie 40 zł są dostępne w Operze Krakowskiej i w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie.

Paweł Gzyl
Dziennik Polski
28 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia