Opera Management Cousre 2018

Teatr Wielki w Poznaniu / Stowarzyszenie Opera Europa 19 sierpnia - 25 sierpnia 2018

Od 19 do 25 sierpnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbywać się będzie Opera Management Course. Będzie to szósta edycja wydarzenia, które Teatr organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Opera Europa.


Kurs jest dedykowany młodym pracownikom oper, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i szkolić się jako profesjonaliści. Celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat teatru operowego i produkcji spektakli operowych. W kursie wezmą udział osoby z różnych pól działalności teatrów: koordynacja artystyczna, marketing, finanse, administracja, edukacja czy pozyskiwanie środków.

W kilka dni Poznań zamieni się w europejską stolicę opery. Reprezentanci z kilkudziesięciu domów operowych, w niewielkich grupach będą pracować pod okiem doświadczonych specjalistów i praktyków, którymi są: Dyrektor Naczelna Teatru Wielkiego w Poznaniu Renata Borowska-Juszczyńska, Perryn Leech, Managing Director, Houston Grand Opera, Sebastian Schwarz, former General Director, Glyndebourne, Valeria Told, General Manager, Haydn Foundation Bolzano & Trento. Koordynatorem kursu jest w tym roku: Cormac Simms, Administrative Director, The Royal Opera, Covent Garden.

Według organizatorów doświadczanie to pozwoli uczestnikom poznać wiele aspektów związanych z pracą w teatrze. Doda im także pewności w wykonywanym fachu oraz stworzy sieć kontaktów o zasięgu ogólnoeuropejskim. Jej owocem często są wspólne międzynarodowe koprodukcje.

Arnold Prządka
Materiał Opery
16 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia