Opera na pustyni

"La Traviata" - reż. Michał Znaniecki - The Israeli Opera

Trwają próby i przygotowania do premiery megawidowiska operowego "La Traviata" Giuseppe Verdiego w reżyserii Michała Znanieckiego. Premierę w ramach Masada Opera Festival organizowanego przez The Israeli Opera zaplanowano na 12 czerwca.

Jest to czwarta edycja zapoczątkowanego w 2010 roku festiwalu, w ubiegłych latach zrealizowano "Nabucco", "Aidę" i "Carmen". To wyjątkowe wydarzenie przyciąga każdorazowo tysiące fanów operowych, którzy w niepowtarzalnej scenerii historycznej pustyni, mają wyjątkową możliwość, by obcować ze sztuką operową w wykonaniu największych gwiazd scen operowych.

Tegoroczna inscenizacja przygotowana została z wielkim rozmachem, spektakle zobaczy 60,000 osób, z czego 10,000 to turyści i zaproszeni goście z zagranicy, gdyż Masada Opera Festiwal stanowi wizytówkę kulturalną Izraela, a w jego promocję zaangażowane są ministerstwa i władze państwowe.

Michał Znaniecki specjalizujący się w realizacji megawidowisk teatralnych i operowych przenosi Paryż na pustynię, tworząc tym samym metaforyczną tkankę historii.

"Traviata" powstaje w ramach wieloletniego kontraktu jaki artysta podpisał z The Israeli Opera, w styczniu publiczność mogła zobaczyć w Tel Avivie "Bal maskowy" w jego inscenizacji, a w kolejnych latach Znaniecki powracać będzie do Masady.

(-)
Materiał Opery
4 czerwca 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia