Opera Śląska podczas wakacji!

Lato 2020 - Opera Śląska w Bytomiu

Szyb Prezydent w Chorzowie, skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a także Park Miejski im. Franciszka Kachla w Bytomiu i inne wyjątkowe plenery Śląska to miejsca, gdzie podczas wakacji odbywają się letnie odsłony propozycji Opery Śląskiej - #balletfit oraz Studio Baletowe.

Sezon artystyczny 2019/2020 zakończony, ale Opera Śląska towarzyszy swoim widzom także podczas wakacji. Trzy razy w tygodniu, na profilach społecznościowych, pojawiają się letnie odsłony ćwiczeń z serii balletfit (poniedziałki, godz. 9.00), Studia Baletowego dla najmłodszych (piątek, godz. 11.00) , a także kolejne odcinki edukacyjne w ramach alfabetu baletowego (środa, godz. 16.00).

Aleksandra Piotrowska-Zaręba, solistka Baletu Opery Śląskiej, na zajęcia w ramach połączenia baletu i fitnessu zaprasza w śląskie plenery. To z jednej strony zachęta do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a z drugiej ukazanie piękna Śląska, regionu wyjątkowego, który pełen jest niezwykłych zakątków. Można więc połączyć ćwiczenia ze zwiedzaniem Żabich Dołów - zespołu przyrodniczo-krajobrazowego położonego na granicy trzech miast: Chorzowa, Bytomia, Piekar Śląskich, poćwiczyć na skoczni w Wiśle czy spędzić czas na Szlaku Zabytków Techniki, do których należy m.in. Szyb Prezydent w Chorzowie.

Instruktorka Studia Baletowego, Aneta Pająk-Cwojdzińska, razem z czterema małymi asystentkami, salę baletową zorganizowała w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu. To miejsce nie tylko piękne, ale również z ciekawą historią, a układy taneczne podziwiamy za każdym razem w innym zakątku tej miejskiej oazy zieleni.

Artyści Baletu Opery Śląskiej wakacje spędzają w różnych zakątkach świata, ale nie przestają ćwiczyć i edukować w zakresie prezentacji figur i kroków baletowych. A ucząc, zabiorą nas zarówno do Paryża, jak i do śląskiego Świerklańca.

To jednak nie wszystko. Na profilach społecznościowych artyści Orkiestry Opery Śląskiej prezentują muzyczne zagadki, a prawidłowe odpowiedzi są nagradzane. Nie zabraknie także innych niespodzianek, warto więc spędzić lato z Operą Śląską w Bytomiu.

Magdalena Nowacka-Goik
Material nadesłany
14 lipca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia