Opera Śląska zaprasza

"Traviata" - reż. Wiesław Ochman - Opera Śląska w Bytomiu

W piątek 7 lutego zapraszamy na Galę Verdi / Wagner, koncert, który na bytomskiej scenie zaprezentowany został po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku z okazji obchodzonej na całym świecie 200. rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego i Ryszarda Wagnera.

Gala Verdi / Wagner to muzyczna dedykacja ku pamięci tych dwóch wybitnych kompozytorów. W inscenizowanym koncercie występują soliści, chór i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina oraz zaproszeni goście. Pierwsza część galowego koncertu poświęcona jest twórczości Giuseppe Verdiego; usłyszymy fragmenty z oper: „Nabucco", „Aida", „Traviata", „Don Carlos" i „Rigoletto". Muzykę Ryszarda Wagnera reprezentuje jedna z jego oper - „Tannhäuser".

W sobotni wieczór, 8 lutego, zapraszamy na jedną z najpiękniejszych historii w dziejach opery - tragiczną opowieść o Violetcie, paryskiej kurtyzanie, która pragnie porzucić dotychczasowe, pozornie wesołe i beztroskie życie.
Pokochawszy młodego arystokratę opuszcza Paryż. Okazuje się, że zerwanie z przeszłością nie może nastąpić tak łatwo...

„Traviata" to jedno z arcydzieł, na którym opiera się sława Verdiego. Inwencja melodyczna, muzyczna dramaturgia oraz mistrzostwo scenicznego efektu, to podstawowe cechy tej opery. Wspaniałe arie z tak lubianym toastem na cześć miłości „Libiamo" - znane są nie tylko melomanom.
W spektaklu wystąpią*: Traviata – Justyna Dyla, Germont – Andrzej Szkurhan, Alfred – Adam Sobierajski, Flora - Aleksandra Stokłosa, Gaston - Piotr Rachocki, Annina – Ewa Pytel-Polak, Baron – Włodzimierz Skalski, Markiz - Zbigniew Wunsch, Doktor –Tadeusz Leśniczak, Posłaniec - Janusz Wenz oraz chór i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina.

7 lutego 2014 r. /w piątek/ o godz. 18.00 - GALA VERDI/WAGNER
8 lutego 2014 r. /w sobotę/ o godz. 18.00 - Giuseppe Verdi TRAVIATA opera w 4 aktach

Ceny biletów: Gala Verdi/Wagner: 35 zł – 55 zł; Traviata: 40 zł – 60 zł

Informacje i rezerwacje miejsc: kasa biletowa Opery Śląskiej tel. 32/ 39 66 877; 39 66 815; Dział Imprez i Reklamy tel. 32/ 39 66 808; 39 66 853

Grażyna Konieczna
Materiał Opery
3 lutego 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia