Opolska Odyseja w Seulu

11. Seoul Performing Arts Festival

W dniach: 13, 14, 15 października 2012 spektakl Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostanie zaprezentowany na Seoul Performing Arts Festival w Seulu (Korea Południowa)

Nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" 2010 "Odyseja" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, została zaproszona do  wzięcia udziału w jednym z najważniejszych festiwali sztuk performatywmych w Azji doskonale wpisując się w jego istotę, którą jest poszukiwanie nowych jakości teatralnych, poprzez łączenie różnych dziedzin sztuki.

Poszukiwanie tego, co wspólne uniwersalnemu ludzkiemu doświadczeniu i próba spotkania się poprzez teatr i sztukę z różnorodnymi potrzebami i oczekiwaniami widzów.  To już trzeci w sezonie 2012/2013 udział Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w międzynarodowych festiwalach teatralnych.

W dniach 6,7, 8 maja \'Makbet" w reż. Mai Kleczewskiej został zaprezentowany na World Shakespeare Festival w Londynie, a "Zmierzch bogów" w reż. Mai Kleczewsiej  21 września na Tbilisi International Festival of Theatre.

(-)
Materiały Teatru
11 października 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia